Desmitiem tūkstoši cilvēku Izraēlā svētdien sāka četru dienu protesta akciju pret premjerministra Benjamina Netanjahu valdību.

Tā ir lielākā protesta akcija kopš oktobrī Izraēla sāka karu pret palestīniešu kaujinieku grupējumu "Hamās" Gazas joslā pēc tam, kad 7. oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, nogalinot 1200 cilvēku, un saņēma 250 ķīlnieku. Uzbrukums un cīņa pret "Hamās" apvienoja Izraēlas sabiedrību, tomēr gandrīz pusgadu vēlāk atjaunojušās nesaskaņas par Netanjahu politiku.

Kā vēsta laikraksts "Times of Israel", tūkstošiem demonstrantu svētdien pulcējās Jeruzalemē pie Izraēlas parlamenta - Kneseta - ēkas, pieprasot valdības demisiju. Pie Kneseta izveidota telšu pilsētiņa, protestu turpināšanai.

Pulcēšanos pie Kneseta vada pretvaldības protestu kustību koalīcija, kas plāno šonedēļ protestus turpināt četras dienas.

Protesta akcijas dalībnieki pieprasa valdības demisiju un ārkārtas parlamenta vēlēšanas nepilnus divus gadus pirms kārtējām vēlēšanām.

Svētdien tūkstošiem cilvēku pulcējās arī Telavivā, kur plaša protesta akcija notika arī sestdien.

Netanjahu, svētdien uzrunājot sabiedrību pirms trūces operācijas, sacīja, ka saprot "Hamās" sagrābto ķīlnieku un sabiedrības sāpes, tomēr uzsvēra, ka ārkārtas vēlēšanas paralizētu valdības darbu 6-8 mēnešus, kas apgrūtinātu sarunas par ķīlnieku atbrīvošanu.

Televīzijā pārraidītajā uzrunā Netanjahu arī atkārtoti solīja īstenot sauszemes spēku ofensīvu Rafahā Gazas joslas dienvidos, kur patvērusies vairāk nekā puse no 2,3 miljoniem palestīniešu teritorijas iedzīvotāju.

Protestētāji iebilst arī pret Netanjahu plāniem atlikt lēmumu par militārā dienesta atvieglojumu atcelšanu ultraortodoksāliem vīriešiem. Militārais dienests ir obligāts lielākajai daļai ebreju vīriešu un sieviešu. Kara apstākļos pieauguši aicinājumi atteikties no atvieglojumiem ultraortodoksāliem vīriešiem.

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.