Latvijā darbību sākuši 152 Lietuvas valsts pasta kompānijas "Lietuvos paštas" pakomāti, kas darbojas ar zīmolu "Unisend", informē "Unisend" pārstāvji.

Kompānijā informē, ka "Unisend" tīkls Baltijā sastāv no aptuveni 750 pakomātiem, no kuriem 300 atrodas Latvijā un Igaunijā. Šim attīstības procesam investēti vairāk nekā četri miljoni eiro.

"Lietuvos paštas" valdes priekšsēdētājs Rolands Zuks norāda, ka uzņēmums nolēma sākt darbību pakomātu segmentā pirms vairāk nekā desmit gadiem, un pēc sekmīgas pakomātu ieviešanas Lietuvas tirgū uzņēmums ir gatavs piedāvāt pakalpojumus klientiem visā Baltijas reģionā.

Kompānijas pārstāvji, atsaucoties uz datu apkopošanas platformas "Statista" analīzi, norāda, ka 2023.-2027. gadā tiešsaistes tirdzniecības apmērs Baltijas valstīs pieaugs par 11% gadā.

"Unisend" ir jauns piegādes pakalpojumu tīkls, kuru piedāvā "Lietuvos paštas" un kas sāk darbību Latvijā un Igaunijā šī gada pavasarī.

Kompānijas pārstāvji aģentūru LETA informēja, ka Latvijā 74 pakomāti atrodas Rīgā, septiņi atrodas Liepājā, septiņi - Jelgavā, seši - Jūrmalā, pieci - Daugavpilī, kā arī pieci - Ventspilī. Četri pakomāti izvietoti gan Rēzeknē, gan Ogrē, gan Valmierā.

Tāpat pakomāti atrodas vēl vairāk nekā 20 Latvijas pilsētās, tostarp Tukumā, Mārupē, Kuldīgā, Siguldā un citās pilsētās.

Ja pieprasījums pēc pakomātiem palielināsies vai tiks identificētas jaunas pakomātu potenciālas atrašanās vietas, kompānija izskatīs iespēju izvietot papildu pakomātus.

"Lietuvos paštas" pakomātiem Lietuvā ir zīmols "LP express".

Sākotnēji "Lietuvos paštas" Latvijā un Igaunijā izvietos 300 pakomātus ar jauno zīmolu "Unisend". 2024. gada pavasarī arī Lietuvā "Unisend" nomainīs zīmolu "LP express".

Neauditētie finanšu rezultāti liecina, ka "Lietuvos paštas" tīrā peļņa pērn salīdzinājumā ar 2022. gadu pieauga par 7,4% līdz 5,2 miljoniem eiro, savukārt peļņa pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem (EBITDA) palielinājās par 10,8% līdz 14,4 miljoniem eiro. Vienlaikus kompānijas ieņēmumi saruka par 2,6% - līdz 110,5 miljoniem eiro.

Aptauja

Vai atbalsti "Latvijas Pasta" ieceri slēgt vairāk nekā 100 pasta nodaļas?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.