Starptautiskais pašapkalpošanās un automatizācijas risinājumu ražotājs "Omnic" Liepājā būvēs jaunu rūpnīcu, lai ražotu pakomātus Eiropas tirgum. Šobrīd vēl tiek precizēta potenciāli vislabākā atrašanās vieta ražotnei, bet labvēlīgos apstākļos pirmie būvdarbi varētu tikt sākti jau šogad. Darbu jaunā rūpnīca varētu sākt jau 2024. gadā.

Reklāma

Pagaidām vēl ir grūti pateikt precīzas Liepājas rūpnīcas izmaksas, bet līdzīgā ražotnē Gruzijā "Omnic" savulaik investēja 8 miljonus eiro. Liepājas rūpnīcā plānots ražot paku skapīšus, pašapkalpošanās kases aparātus, ar saules paneļiem aprīkotus pakomātus, paku ledusskapjus, kā arī dažādus citus pašapkalpošanās un automatizācijas risinājumus.

"Omnic" galvenā produktu attīstības vadītāja Anna Snitko: "Pakomātu tirgus piedzīvo ārkārtīgi strauju izaugsmi. Eiropā vien šobrīd ir vairāk nekā 100 000 pakomātu un tuvāko gadu laikā ir paredzama vismaz pieckārtīga tirgus izaugsme. Tostarp daudz iespēju saredzam arī pakomātu efektivitātes un ilgtspējas palielināšanā, izmantojot tehnoloģiskas inovācijas un jaunus automatizācijas risinājumus. 

Pateicoties inovatīviem un individualizētiem risinājumiem, piemēram, aukstumu un siltumu uzturošiem pakomātiem, restorāni saviem klientiem var nosūtīt un uzglabāt siltu picu, bet pārtikas veikali – dažādus produktus, kas ir jutīgi pret temperatūras svārstībām."

"Omnic" ir starptautiska kompānijā ar pārstāvniecībām ASV, Izraēlā, Apvienotajos Arābu Emirātos un Latvijā. Rīgā jau divus gadus darbojas "Omnic Group" centrālais birojs, kura pārziņā ir Eiropas tirgus attīstība. Šovasar Rīgas pārstāvniecība atzīmēja divu gadu jubileju. Kompānijai pieder vairāk nekā 45 patenti Eiropā un ASV. Grupā kopumā strādā vairāk nekā 150 darbinieku.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.