Latvijas regbisti Eiropas Nāciju kausa Konferences divīzijas A apakšgrupas noslēdzošajā spēlē Jelgavā uzņēma Dāniju, šo komandu savstarpējā duelī noskaidrojot grupas uzvarētāju.

Cīņa bija ļoti sīva, piecas minūtes pirms beigām neizšķirts 22:22, bet tad dāņi realizēja soda sitienu, panākot vadību 25:22. Viss gāja uz to, ka spēle tā varētu arī beigties, jo Latvija kļūdījās auta izspēlē, uz ko gan dāņi atbildēja ar noteikumu pārkāpumu. Latvija no patālas distances varēja sist sodu un panākt neizšķirtu, taču mājinieki gāja uz visu banku. Roberts Davidsons apzināti izsita bumbu autā tuvu Dānijas ieskaites laukumam, bet pēc tam pēdējā uzbrukumā Latvija ar spēku ienesa bumbu ieskaites laukumā, izšķirošo piezemējumu veicot Miķelim Jurēvičam, bet Davidsonam trāpot arī realizācijas sitienu – uzvara ar 29:25! "Tā ir, ka uzvaru izrāvām līdz ar nagu galiem. Taču pēdējā uzbrukumā bija milzu pašaizliedzība un cīņasspars, tāpēc arī puišiem viss sanāca. 

Tajā brīdī spēlētāji bija pārliecināti par savām spējām, ka viņiem sanāks piezemējums, jo neizšķirts mums neko nedotu, tad grupā paliktu otrie," 

"Latvijas Avīzei" sacīja valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Straume, atzīstot, ka dāņi šoreiz mājiniekus pārsteiguši. "Viņi pārsteidza ar savu spēles struktūru, ātrumu un spēles kvalitāti. Pēc spēles veicot videoanalīzi, sapratām, ka viņi mums neļāva darīt to, ko bijām iecerējuši. Tāpat mūsu pavasara kļūdas uzbrukumā neļāva mums izvērst spēles ritējumu tā, kā vēlējāmies. Tāpēc viss ir labs, kas labi beidzas," piebilda treneris. Latvijas izlase šo ciklu noslēdza ar trim uzvarām četros mačos un 15 punktiem, vienīgajai neveiksmei nākot bez cīņas, jo finanšu trūkuma dēļ pērnruden nesanāca aizbraukt viesos pie Andoras, par to saņemot tehnisko zaudējumu. Diemžēl tas smagi iegriež izredzēs aizvadīt pārspēli un cīnīties par tikšanu uz līmeni augstāko "Trophy" divīziju. "Citās grupās visas spēles vēl nav aizvadītas. Tā kā grupās ir atšķirīgs komandu skaits, tad rēķina vidēji iegūto punktu skaitu spēlē. Mums tas ir 3,75. Tā kā Luksemburga uzvarēja Slovēniju un jo īpaši Ungāriju, tad viņiem šis rādītājs ir labāks. Vēl jau jāspēlē Bulgārijai ar Moldovu, taču neoficiāli vismaz pagaidām mēs pie pārspēles netiekam. 

Savos mačos izdarījām visu iespējamo, bet diemžēl, tādēļ ka nespēlējām ar Andoru, mums ir maz iespēju pacīnīties par tikšanu augstāk," 

atzina Straume, piebilstot, ka rudenī sāksies nākamais Eiropas Nāciju kausa cikls un jācer, ka organizatori, dalot komandas pa grupām, beidzot ievēros reģionālo principu, nevis kā šoreiz ziemeļvalstīm Latvijai, Dānijai, Somijai un Norvēģijai nez kāpēc klāt piemetot Andoru. Tikmēr jau šonedēļ sāksies Latvijas čempionāts regbijā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.