Šonedēļ soctīklos ažiotāžu raisīja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) Disciplinārās komisijas lēmums "Prizma 09" jauniešu komandai par Daugavpils ledus halles ģērbtuves sienas apzīmēšanu, jaunajiem hokejistiem uzdodot apmeklēt Latvijas Okupācijas muzeju un par tur redzēto un dzirdēto rakstīt eseju, kas iesniedzama federācijā.

Reklāma

Emocijas augstu vilni situšas pēc 24. marta Latvijas Bērnu un jaunatnes čempionāta (LBJČH) U-15 vecuma grupas spēles starp "Daugavpils Sporta skola U-15" un "Prizma 09" komandām. Mājinieki daugavpilieši uzvarēja ar 8:3, bet pēc spēles uz viesu vienības ģērbtuves sienas viens virs otra parādījušies divi uzraksti – vienā no tiem novēlēts nelāgs gals tiesnešiem, bet otrs vēstījis, ka Daugavpils esot okupanti. Par notikušo Daugavpils ledus halle informēja arī federāciju. To, ka jaunieši pāršāvuši krietni pār strīpu, "Latvijas Avīzei" saka arī "Primza 09" galvenais treneris Edijs Brahmanis. "Pēc spēles mēs, treneri, nepaliekam ģērbtuvē, neskatāmies, kā viņi mazgājas un ģērbjas, konkrētajā reizē bijām jau devušies organizēt komandai vakariņas. Kad uzzinājām un ieraudzījām, bijām šokā. 

Protams, tas notika uz zaudējuma emocijām, čaļiem vien 14 gadi, viens sāka un pārējie pavilkās. Viss uzrakstītais tika nomazgāts stundas laikā, puiši sēdēja un berza, kamēr viss bija tīrs un balts. 

Mums viņi jau neteica, kurš rakstījis, komanda to paņēma uz sevi un visi arī tīrīja nost," sīkāk par notikumiem saka Brahmanis, gan nevēloties komentēt, kas tieši bijis uzrakstīts. "Kāds šķiet bija saklausījies vai salasījies ziņas, kas nereti uzvirmo sabiedrībā. Skaidrs, ka tas nebija smuki un ir nosodāms. Visu izrunājām arī komandas iekšienē, un čaļi tika sodīti arī no mūsu puses. Tā arī bija mūsu treneru iniciatīva, ka jāapmeklē Latvijas Okupācijas muzejs, ko likām priekšā federācijai. Esam jau pieteikušies uz pirmdienu, iesim visa komanda kopā, apmeklējums būs ar gidu. Pēc tam visiem būs jāraksta eseja. Diemžēl tādi mūsdienu jaunieši mēdz būt, kad emocijas sit augstu vilni, ne visi saprot, ko viņi dara. Kad pats biju jauns un spēlēju, arī bija emocijas, taču tādus gājienus neatceros, sliktākajā gadījumā bija pa kādai salauztai miskastei. Gadās jau visādi.

Tāpat komanda apmeklēs hokejista ētikas audzinošo kursu pie Jēkaba Rēdliha. Domāju, ka puišiem šī būs laba mācība," 

piebilda Brahmanis, kurš savulaik ir spēlējis Latvijas izlasē un hokejista karjeru vēl turpina, šosezon esot "Prizma" lielās komandas rezultatīvākais spēlētājs Latvijas čempionātā.

Tikmēr Latvijas pieaugušo izlasē notikusi pirmā kandidātu sijāšana. Treniņus valstsvienībā noslēguši aizsargs Patriks Ozols un uzbrucēji Rihards Melnalksnis ar Jāni Vizbeli. Savukārt klāt nākuši pieredzējušie Andris Džeriņš un Oskars Cibuļskis.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.