"Latvijas Pasts" no nākamā gada iecerējis paaugstināt savu pakalpojumu tarifus. Ko par to domā cilvēki novados?

Reklāma

Evita Mazjāne Pilskalnes pagastā: "Attālākajos lauku pagastos ir tā – ja tev ir mašīna un tu vari braukt, tu vari dzīvot, pat neskatoties uz to, ka viss sadārdzinās, arī pasta pakalpojumi. Protams, tie sadārdzinājumi uztrauc, kuru tad neuztrauc. Vēstuļu nosūtīšana kļūst dārgāka, paciņu nosūtīšana arī, runā, ka preses piegādei arī cena celšoties. 

Es reizi mēnesī ņemu mammu mašīnā un mēs braucam uz Neretu, kur vēl ir pasta nodaļa. Tad mamma var visu nokārtot – gan pensiju saņemt, gan komunālo pakalpojumu rēķinus samaksāt. Bet ja tās pasta nodaļas Neretā nebūtu? 

Nāktos braukt uz Aizkraukli. Kilometri griežas, jāmaksā par degvielu, kur vēl par mašīnas uzturēšanu. Labi vismaz, ka Neretā pastu nelikvidēja, paredzēts jau bija."

Inta Trokša Krustpils pagastā: "Es spriežu tā: lauki iztukšojas, cilvēku arvien mazāk, turklāt arī vēstules raksta arvien mazāk, paku sūtīšanai kalpo dažādu firmu pakomāti, tas viss samazina pasta ieņēmumus, tāpēc ķeras pie pasta nodaļu slēgšanas un tarifu palielināšanas. Labi vismaz, ka, sabiedrībai protestējot, apturēja to pasta nodaļu slēgšanas māniju, ja pareizi atceros, no 176 nodaļām gribēja paturēt tikai 71. Tagad paziņo, ka tomēr kādas nodaļas klapēšot ciet. Nu jā, ja to nedarītu, tie tarifi sanāktu vēl dārgāki. Žēl tikai, ka "Latvijas Pastā" tie administratori ne vienmēr ir tie prātīgākie, pirms bazūnēt par to trako slēgšanu, vajadzēja sazināties ar pašvaldībām, ar cilvēkiem vajadzēja aprunāties. Iznāca tāda iedzīvotāju tracināšana. 

Krustpils pagastā pasta nav, jābrauc uz Jēkabpili, bet tur visā pilsētā, kas izpletusies abos Daugavas krastos, tagad atstāta tikai viena pasta nodaļa, un tā pati nu atrodas lielveikalā. 

Lai ko pasts darītu vai nedarītu, nedrīkst aizmirst vienu – tie vecie cilvēki, kuri no interneta stāv tālu, jau tā ir apdalīti, ja vēl pasts apbižo un visu sadārdzina. Pasts un bibliotēka daudziem ir vienīgā tikšanās vieta, kur var parunāt, kur cilvēku uzklausa. Ja pasūta pakalpojumu "pasts mājas", atkal dārgi jāmaksā."

Kārlis Veinbergs Rēzeknē: "Mani ne tik daudz uztrauc gaidāmie pasta tarifu sadārdzinājumi, bet gan tas, ka cilvēki nevar pienācīgi nopelnīt un saņemt kaut cik apmierinošas pensijas. Cenas ceļas visam, valstij jādomā, kā cilvēkiem ne tikai galus savilkt, bet gan kā cilvēkiem normāli dzīvot, lai nezaudētu dzīvesprieku. Varbūt vecie cilvēki tad arī tās vēstules rakstītu biežāk un apsveikuma kartītes sūtītu vairāk. 

Tagad pasts gaužas, ka vēstules vairs neraksta, bet kā rakstīsi, ja nav prieka to darīt. Tur tas āķis!"

Aptauja

Vai atbalsti "Latvijas Pasta" ieceri slēgt vairāk nekā 100 pasta nodaļas?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.