Rumānijas Karpatu kalnos lācis uzbrucis un nogalinājis 19 gadus vecu sievieti, trešdien vēsta ziņu aģentūra "Mediafax".

Reklāma

Jaunā sieviete otrdienas vakarā bija devusies pastaigā pa kalniem, kad viņai uzbruka lācis un aizvilka prom. Policija un glābēji atrada viņas mirstīgās atliekas pēc nepilnas stundas.

Policisti lāci, kurš mēģināja uzbrukt arī glābējiem, nošāva.

Rumānijas Karapatos dzīvo aptuveni 8000 brūno lāču, liecina valdības aplēses. Rumānijā mīt otra lielākā lāču populācija Eiropā aiz Krievijas.

Lācis brīdina, stāvot uz pakaļkājām, un pirms uzbrukuma tas skaļi rūc.

Pilsētām plešoties plašumā un cilvēkiem arvien vairāk pietuvojoties lāču apdzīvotajām teritorijām, sadursmes ar šiem dzīvniekiem notiek arvien biežāk. Meklējot pārtiku, lāči ir vairākkārt uzbrukuši kalnos kāpējiem, ielauzušies fermās un izdemolējuši atkritumu tvertnes pilsētās.

Reaģējot uz nule kā notikušo traģēdiju, Rumānijas vides ministrs aicinājis palielināt lāču medību kvotas. Varasiestādes Rumānijā arī mēģinājušas pārvietot agresīvos lāčus uz citiem apgabaliem. Taču šī metode nedarbojas un tikai pārceļ problēmu no viena apgabala uz citu, norādīja ministrs.

Aptauja

Kāds ir jūsu biežākais LASI.LV apmeklējuma laiks?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.