Šodien "Nord Pool" biržas elektroenerģijas cena Latvijas reģionā no plkst. 8 līdz 12, kā arī no plkst. 15 līdz 17 pārsniegs vienu eiro par kilovatstundu (kWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), liecina "Nord Pool" informācija.

Laikā no plkst. 8 līdz 9 būs sasniegta dienas maksimālā elektroenerģijas cena, kas būs 1,47 eiro par kWh. No plkst. 7 līdz 8, kā arī no plkst. 12 līdz 15 un no plkst. 17 līdz 20 elektroenerģijas cena biržā būs robežās no 0,70 līdz 0,99 eiro par kWh. Dienas vidējā cena būs 0,67 eiro par kWh.

Ņemot vērā gaidāmo cenu lēcienu, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina iedzīvotājus, kam noslēgti elektroenerģijas pakalpojuma līgumi par biržas cenu, turpmākās dienas pievērst uzmanību elektrības patēriņam.

SPRK eksperti skaidro, ka 

pie augstajām elektroenerģijas cenām primāri vainojami laikapstākļi, tostarp gaisa temperatūra, kas ir aptuveni par 10–15 grādi zemāka, salīdzinot ar sezonāli vidējiem rādītājiem, un veicina elektrības patēriņu. 

Skandināvijas valstīs mājokļu sildīšanai plaši tiek izmantota elektroenerģija. Somijā īslaicīgi nedarbojas atsevišķas ražotnes, kā rezultātā elektroenerģiju nākas iepirkt no Igaunijas. Cenu kāpumu veicina arī "Estlink 1" starpsavienojuma ierobežojumi starp Somiju un Igauniju.

"Nord Pool" birža esot informējusi, ka patlaban neredz ļaunprātīgas tirgus manipulācijas pazīmes, taču veiks padziļinātu biržas 5. janvāra datu analīzi un turpinās uzraudzīt situāciju.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.