Kuldīdznieks Krists Neilands savu trešo "Tour de France" noslēdza kopvērtējuma 50. vietā, bet dānis Jonass Vingegords pēdējos posmos vaļības neatļāvās un svētdien Elizejas laukos Parīzē tika sumināts nu jau kā divkārtējs prestižā daudzdienu velobrauciena uzvarētājs.

Reklāma

Neilandam šīs neapšaubāmi bija labākās daudzdienu sacensības profesionāļa karjerā, jo viņš bija viens no aktīvākajiem peletonā, sešos posmos piedaloties atrāvienā. Daudz netrūka, lai desmitajā posmā Neilands sagādātu pārsteigumu, tomēr pēc 145 kilometriem atrāvienā viņam tikai nedaudz pietrūka, lai izcīnītu uzvaru, finiša līniju šķērsojot ceturtajā vietā. Pēdējā posmā Elizejas laukos Neilands ieņēma 24. vietu, bet kopvērtējumā noslēdza labāko piecdesmitnieku. Kalnu karaļa ieskaitē viņš bija 25. vietā.

Tikmēr pēc 21 posma un 3400 veiktiem kilometriem gavilēt varēja 26 gadus vecais Vingegords no "Jumbo-Visma" komandas, kurš uzvaras pamatus ielika pagājušās nedēļas pirmajā pusē, pēc tam ļoti droši nosargājot vairāk nekā septiņas minūtes lielo pārsvaru pār savu tuvāko sekotāju Tadeju Pogačaru no Slovēnijas. Abi tagad ir divkārtēji "Tour de France" uzvarētāji un ar nepacietību jau tiek gaidīta nākamā gada tūre. 

"Šīs bija supergrūtas sacensības un lieliska cīņa starp mani un Tadeju. Protams, es ceru nākamgad atgriezties un pacīnīties par trešo uzvaru," 

sola Vingegords. Viņam ieplānota vien nedēļu ilga atelpa, jo pēc tam jāsāk gatavoties augusta beigās plānotajā sezonas trešajā un noslēdzošajā lielajā daudzdienu tūrē – "Vuelta a Espana". Interesanti, ka Spānijā startēs arī viņa komandas biedrs Primožs Rogličs, kurš "vueltā" uzvarējis trīs reizes, kā arī šogad bija ātrākais "Giro d‘Italia" velobraucienā. "Jumbo-Visma" mērķis ir uzvarēt visās trīs lielajās tūrēs vienas sezonas laikā, kas nevienai citai vienībai mūsdienu riteņbraukšanā nav bijis pa spēkam.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.