Dānijas galvaspilsēta Kopenhāgena no 15. jūlija uzsāks kampaņu "CopenPay", kuras laikā tūristi, kas apmeklēs pilsētu videi draudzīgā veidā, tiks gandarīti ar brīvmaltītēm, brīvu kafiju vai glāzi vīna, bezmaksas muzeju apmeklējumu vai izbraucienu kajakā.

Reklāma

Viss, kas tūristam jādara, ir jāpalīdz uzturēt pilsētu sakoptu, jāizmanto videi draudzīgais velosipēds, vilciens vai cits sabiedriskais transports, vai jāiet kājām Kopenhāgenas apskates laikā. Kopenhāgena ir viena no tūristu iecienītākajām Eiropas pilsētām. Pērn vismaz vienu nakti tajā pārlaida ap 12 miljoniem tūristu. Ceļotāju uzliktais slogs vides piesārņojuma un piemēslotības ziņā Dānijas galvaspilsētai kļūst aizvien smagāks. 

No jūlija vidus, ja tūrists Dānijas Nacionālajā galerijā ieradīsies ar savāktiem plastikāta iesaiņojumu atkritumiem, viņš drīkstēs bez maksas piedalīties kādā no muzeja meistarklasēm. Savukārt Kopenhāgenas vējdēļu skola piedāvā bezmaksas pusdienu iespēju, ja viesis pusstundu piedalīsies pludmales sakopšanā. Akcija ilgs līdz 11. augustam. Ja tā būs veiksmīga, šo shēmu turpinās.

Aptauja

Kāds ir jūsu biežākais LASI.LV apmeklējuma laiks?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.