Japānas pilsētā Fudzikavagutiko vakar strādnieki sāka uzstādīt 2,5 metrus augstu tumša auduma sētu pie tūristu vidū vispopulārākās fotografēšanās vietas, no kuras paveras gleznains skats uz Fudzi kalnu.

Reklāma

Bloķēt ikonisko ainavu šajā vietā pamudinājušas vietējo iedzīvotāju sūdzības par nedisciplinētajiem ceļotājiem, kas labāka kadra vārdā gatavi pozēt uz brauktuves un aizsprosto ietvi. Fudzi skata dēļ tūristi, pārsvarā ārzemnieki, aizvien lielākā skaitā dodas uz Fudzikavagutiko, neievēro smēķēšanas aizliegumu, novieto auto neatļautās vietās, pārkāpj satiksmes noteikumus. Izdevīgais jenas kurss un Covid-19 pandēmijas beigu veicinātais ceļošanas bums ir izsaucis japāņu skatījumā nu jau pārliecīgu tūristu interesi par viņu valsti. Martā un aprīlī Japānu apmeklējuši trīs miljoni ārvalstu ceļotāju, kas ir rekords. 

Tikmēr vietējie ļaudis nobažījušies, ka svešinieki sāk traucēt ierastajam dzīvesveidam un pārplūdina slavenākās apskates vietas. 

Aģentūra AFP vēsta, ka no pirmdienas sākusi darboties arī maksas iepriekšējā rezervācija Joshidas takā, kas ir populārākais ceļš 3776 metru augstā Fudzi virsotnes sasniegšanai. Vietējās varasiestādes nobažījušās gan par līdz šim nekontrolēti augošajiem tūristu pūļiem, kas takas malā atstāj atkritumus, gan par to, ka palielinās negadījumu skaits – daudzi sāk kāpienu nesagatavoti vai naktī, gribēdami kalnā sagaidīt saullēktu. Tas viss kaitē Fudzi svētceļojuma tradīcijai, meditatīva, lēna kāpiena idejai.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.