"Ogre" kļuvusi par pirmo Latvijas basketbola vienību, kas pieveikusi spēcīgo Ukrainas klubu "Prometey" (85:76).

Iepriekšējā sezonā ukraiņi Latvijas–Igaunijas līgā divreiz viesos zaudēja igauņu klubiem (Tallinas "Kalev/Cramo" un "Viimsi"), bet savās nosacītajās mājās Olimpiskajā sporta centrā vai "Arēnā Rīga" neveiksmi nebija piedzīvojuši. Šī sezona iesākta ar piecām uzvarām. Ogrēnieši daudz precīzāk uzbruka no tālienes (3 p 11/21 pret 7/25), kā arī izpildīja divreiz vairāk rezultatīvo piespēļu (27 pret 13) un kopš piektās minūtes vairs ne reizi nenonāca iedzinējos.

"Bijām ļoti gatavojušies, mēģinājām bremzēt viņu ātro spēli. Trāpot metienus, komanda iegūst labu ritmu. Kārlis Apsītis iedeva enerģiju jau mača sākumā, Naidžels Džonsons pamainījis mūsu spēli. Neatceros, kad mums būtu bijušas 27 rezultatīvas piespēles, patīkami. Pretinieki arī nebija koncentrējušies," "Latvijas Avīzei" atzina "Ogres" galvenais treneris Uldis Švēde. 

"Protams, pret "Prometey" ir mazs trīceklītis, jo tā ir ļoti meistarīga komanda, bet vajag spēlēt ar pārliecību, to centāmies spēlētājiem uzsvērt."

Rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Apsītis, bet Džonsons izcēlās ar 20 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm. 28 gadus vecais amerikāņu saspēles vadītājs pēc divām nospēlētām spēlēm izrādījās nevajadzīgs Rīgas "Zeļļiem", viņu pārķēra "Ogre", kuras rindās abās spēlēs virs 20 gūtiem punktiem un komandai uzvara. "Uzzinot, ka Džonsons ir pieejams, nolēmām pamēģināt, potenciāls diezgan augsts, un viņš pierādīja, ka ļoti labi iederas mūsu stilā. Negribu steigties, bet izskatās, ka ir tāds mazs džokeris mums, esam vienojušies par sadarbību līdz sezonas beigām," gandarīts ir Švēde.

"Prometey" ULEB Eiropas kausu iesākusi vājāk nekā pērn – divas uzvaras piecās spēlēs. "Iepriekšējā sezonā ķīmija viņiem izskatījās labāka, spēcīgāki spēlētāji. Šobrīd visa spēle balstās uz Markusu Kīnu, pērn tā nebija. Mums bija uzdevums – apturam Kīnu, un lai met pārējie, ja trāpīs, tad trāpīs, vakar viņi to nevarēja," Švēde prognozē, ka ukraiņiem, neveicot pārmaiņas sastāvā, šis nebūs vienīgais zaudējums Latvijas–Igaunijas līgā.

"Ogre" ar piecām uzvarām deviņās spēlēs ir devītā kopvērtējumā. Interesanti, ka izbraukumā uzvarēts četrās no piecām spēlēm, bet šovasar atklātajā "Ogres" arēnā bilance ir 1-3.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.