76 gadu vecumā svētdien miris krievu dzejnieks Ļevs Rubinšteins, paziņoja viņa meita. Par tēva nāvi Marija Rubinšteina pavēstīja savā blogā vietnē "LiveJournal".

Rubinšteinu 8. janvārī Maskavā uz gājēju pārejas notrieca automašīna, un viņš ar daudzām traumām tika nogādāts slimnīcā, kur tika operēts. 

Pret Rubinšteinu notriekušās automašīnas vadītāju, kurš pēdējā gada laikā bijis iesaistīts 19 satiksmes negadījumos, ierosināta krimināllieta.

Rubinšteins bija viens no spilgtākajiem Maskavas konceptuālisma dzejniekiem. Viņš radīja savu dzejas žanru, apvienojot literatūru, vizuālo mākslu un performanci.

No 70. gadu vidus Rubinšteina darbi tika publicēti padomju "samizdatā" un ārzemēs, bet no 90. gadiem tie tika izdoti Krievijā.

Dzejnieks kritizēja gan padomju varu, gan Vladimira Putina režīmu.

Viņš publiski nosodīja karu Čečenijā un Krievijas iebrukumu Ukrainā, aizstāvēja grupas "Pussy Riot" dalībnieces Mariju Aļohinu un Nadeždu Tolokoņņikovu, pauda atbalstu LGBT kopienai un protestiem Baltkrievijā.

Rubinšteina darbi izdoti arī latviski un viņš ir viesojies Latvijā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.