Moto, velo un laivu jaunumi, viss nepieciešamais medībām, makšķerēšanai un tūrismam, medību suņu parāde un sarunas ar copes ekspertiem  – to visu no 5. līdz 7. aprīlim piedāvāja izstāde "Outdoor Riga 2024" Ķīpsalā. Ikviens – piedzīvojumu meklētājs, dabas entuziasts vai aktīvās atpūtas cienītājs – varēja atrast sev ko noderīgu un interesantu.

Ar sezonas jaunumiem izstādē iepazīstināja vairāk nekā 130 dalībnieku no 12 valstīm – Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Čehijas, Kanādas, Itālijas, Polijas, Norvēģijas, Somijas, Ukrainas, Vācijas un Dienvidāfrikas. Interesanti atklājumi bija gaidāmi ikvienam!

Plašs braucamrīku piedāvājums

Motobraucēji un velobraucēji sadaļā “Moto & velo” varēja iepazīt motociklu un velosipēdu jaunumus, satikt domubiedrus, atrast stilīgu apģērbu un aksesuārus. 

“Triumph”, “Royal Enfield”, “Yamaha”, “Ducati”, “KTM”, “Indian”, “Polaris”, “Mash”, “Suzuki”, “Kmoto”, “MV Agusta” motocikli, “Energica”, “VMOTO” (iepriekš “Super Soco”), “SUR-RON”, “DUKA” elektriskie motocikli, “Aprilia”, “Vespa”, “Moto Guzi” motorolleri, “NIU” elektriskie motorolleri, “Segway” visurgājēji, “CFMOTO”, “ODES”, “ATV”, “Fantic”, “Can-Am” kvadricikli un tricikli – tā ir tikai daļa no plašā piedāvājuma, kas iepriecināja gan pieredzējušus motobraucējus, gan iesācējus. 

Vēl interesanti – “Ducati Rīga” stendā bija arī “Moto Trainer” simulators, kas radīts ar nolūku iemācīties braukšanas pamatprincipus trasē un salīdzināt savas spējas ar sportistu ierakstiem telemetrijā. 

Savukārt tie, kam interesē videi draudzīgāks transports, Ķīpsalā varēja apskatīt velosipēdus, skrejriteņus, elektrovelosipēdus, ko piedāvāja “TopVelo”, “Fans Prosport”, “IT Sales” un citi. Varēja konsultēties un izvēlies sev piemērotāko MTB, kalnu, pilsētas, šosejas, bērnu vai kādu citu velosipēdu.

Lielam lomam un veiksmīgām medībām

Sadaļā “Medības & makšķerēšana” medību un copes entuziastiem bija iespēja apskatīt plašu apģērbu un aksesuāru klāstu, aplūkot jaunāko aprīkojumu, papildināt savus copes un medību piederumus un uzzināt nozares aktualitātes. 

Spiningus, auklas, spoles, zivju barību, apģērbus, apavus un citus makšķerēšanas piederumus piedāvāja kā pašmāju iecienītie uzņēmumi “Eholotes.eu”, “Salmo”, “Gold Fishing”, “XRAP”, “NGT Latvia”, tā arī ārzemnieki – “Angler’s Zone” un “Deeper” no Lietuvas, “Fin Custom Lures” no Somijas un citi.

Mednieki arī šogad ar vienu šāvienu varēja nomedīt divus zaķus, jo līdzās izstādei 6. aprīlī notika Latvijas Mednieku savienības gada pilnsapulce. Savukārt izstādes ekspozīcijā medību ieročus, optiku un daudz ko citu piedāvāja “Ieskaties.lv”, “Ieroči”, “Medibuapgerbi.lv”, “Purnavu muiža” un citi. Tostarp vienīgo reizi gadā klātienē Rīgā demonstrēt savus jaunumus ieradās iecienītais “lynxgear.lv” no Aizkraukles.

Bet tas vēl nav viss! Mednieki, makšķernieki un ikviens interesents bija aicināts pievienoties Atvērtās skatuves programmas klausītāju rindām. Ar makšķernieku meistarklasēm uz skatuves viesosjās Kaspars Holms, Uģis Circenis, Normunds Ikomass, Krišjānis Lisovskis, Mārtiņš Balodis, Aigars Zumbergs, Ričards Milašs un mānekļu meistars Marko Palkeinens no Somijas, sarunas vadīja Gunārs Klēģers. 

Arī mednieki bija sarūpējuši atraktīvus priekšnesumus un improvizētas izrādes, piedāvājot noskatīties medību suņu parādi un paraugdemonstrējumus, kā arī savvaļas dzīvnieku pievilināšanas uzvedumu, ko kopā ar Latvijas staltbriežu piebaurotāju kluba biedriem piedāvāja žurnāls “Medības”.

Viss atpūtai uz ūdeņiem!

Sadaļā “Baltic Boat Show” plašā klāstā bija apskatāmas visdažādākās laivas, kajaki, sup dēļi, katamarāni, ūdensmotocikli, motorjahtas un kuteri, ko piedāvāja vadošie laivu ražotāji Latvijā un ne tikai. Apmeklētāji varēja iepazīt arī ūdenstransporta speciālo aprīkojumu, navigācijas iekārtas, ūdenssporta un burāšanas piederumus, laivu dzinējus un piestātnes.

“Laivu nams” piedāvāja visjaunākos piepūšamo laivu “Gladiator” modeļus un alumīnija RIB motorlaivas, “Amberlat” prezentēja jaunās “AMBER” motorlaivas, “Eholotes” iepazīstināja ar “BigPike” un “PowerBoat” motorlaivām, bet  buru laivas un burāšanas inventāru demonstrēja “Regate”.  Savukārt “Pegazus Boats Latvia” iepazīstināja ar saviem jaunajiem kuteriem un motorjahtām. Tostarp pirmizrādi piedzīvoja jahtas “PEGAZUS HT30” “Captain Club  versija, kas paredzēta gan īsākiem, gan garākiem ceļojumiem. Izstādes dalībnieki piedāvāja izdevīgus iegādes noteikumus un akcijas, kā arōī sniedza profesionālas konsultācijas.

Piedzīvojumiem dabā

Aktīvās atpūtas cienītāji Ķīpsalā varēja atrast sev piemērotu apģērbu, apavus un tūrisma preces pārgājieniem, kā arī nakšņošanai brīvā dabā. 

“Naturehike” zīmola teltis, guļammaisus, ultravieglos pārgājienu šūpuļtīklus, funkcionālos “FHM” un “Outfish” apģērbus par izdevīgām cenām piedāvāja “Outfish”, bet  “Beaver”  ekspozīcijā bija ne tikai kajaki, bet arī Zviedrijas “Tentipi” teltis. Savukārt “Decathlon Latvija” ekspozīcijā bija apskatāma automašīnas jumta telts, pārgājienu inventārs un daudz kas cits aktīvai atpūtai dabā un uz ūdeņiem.

Izstādi rīkoja Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.