Starpsezonā ieguldītais darbs nesis augļus, un Latvijas labākā tenisiste Aļona Ostapenko šobrīd aizvada savu labāko sezonas sākumu karjerā.

26 gadus vecā rīdziniece turnīrā Brisbenā tika līdz ceturtdaļfinālam, savukārt citā "WTA 500" sērijas turnīrā Adelaidā sasniegusi pusfinālu, kas ļaus pirmo reizi kopš 2018. gada septembra atgriezties pasaules ranga labāko desmitniekā (šonedēļ viņa rangā ir 12. vietā). Uzvaras gan nenāk tik viegli, kā gribētos, jo sešās šogad aizvadītajās spēlēs četras reizes nācies spēlēt trīs setus, taču kopējā bilance ir ļoti laba – izcīnīti pieci panākumi.

"Pirms sezonas strādāju pie tā, lai mana spēle kļūtu stabilāka," teic Ostapenko, kuras trumpis joprojām ir spēcīgie uzbrukuma sitieni.

Arī pie šī elementa viņa piestrādājusi. "Tas varbūt izklausīsies jocīgi, taču vēlos rādīt vēl agresīvāku spēli, lai kortā izdarītu spiedienu uz pretiniecēm. Pēdējās divās sezonās tā man pietrūka, spēlēju pārāk akurāti, bet tas nav mans spēles stils. Man jāspēlē agresīvi, "jāiet" pēc sitieniem un tas nekas, ka dažreiz netrāpu. Tad dusmojos uz sevi, bet tas ir mans spēles stils," skaidro tenisiste, kurai emociju savaldīšana joprojām sagādā problēmas. Šāds spēles stils un trīs setu mači prasa izturību, taču fiziskajā ziņā Ostapenko arī tīri vizuāli šķiet labāka nekā pērn. Tiesa, Adelaidas turnīra astotdaļfinālā pret francūzieti Karolīnu Garsiju viņai pirmajā setā tika nosaitēts kreisās kājas augšstilbs, taču jau nākamajā mačā pret ukrainieti Martu Kostjuku nekas neliecināja, ka Latvijas tenisistei būtu veselības problēmas. Bažas gan rada tas, ka Ostapenko ar Ludmilu Kičenoku atteicās no dalības dubultspēļu sacensībām pusfinālā.

Izturība būs nepieciešama Austrālijas atklātajā čempionātā. Pērn Ostapenko sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā aizcīnījās līdz ceturtdaļfinālam. Vakar notikusī izloze lēma, ka pirmajā kārtā rīdziniecei būs jātiekas ar 25 gadus veco austrālieti Kimberliju Birelu, kura rangā ir 117. vietā un šosezon WTA turnīru pamatsacensībās pie uzvarām nav tikusi.

Ostapenko turnīrā ir izlikta ar 11. numuru un, ja nenotiek pārsteigumi, tad trešajā kārtā viņai pretim nāktu baltkrieviete Viktorija Azarenka, kurai Ostapenko trīs setu cīņā zaudēja Adelaidā.

Melburnā Ostapenko būs vienīgā Latvijas tenisiste pamatsacensībās, jo Latvijas otrā rakete Darja Semeņistaja nepārvarēja kvalifikāciju. Pirmajā kārtā viņa trīs setos ar 6-4, 2-6, 6-4 uzvarēja pieredzējušo ungārieti Timeu Babošu, bet otrajā kārtā ar 1-6, 6-7 (4:7) kapitulēja 17 gadus vecajai austrālietei Majai Džointai, kura pasaules rangā ir 573. vietā, kas viņai ir rekords. Džointai šis ir pirmais "Grand Slam" turnīrs karjerā, jo iepriekš viņa spēlējusi tikai zemākās raudzes jeb ITF sērijas sacensībās. Austrālijas atklātais čempionāts Melburnā sāksies svētdien.