Veronika Stūriška no Jaunpiebalgas vakar Glāzgovā kļuva par pasaules čempioni junioriem BMX riteņbraukšanā. Pērn Nantē Stūriška izcīnīja pasaules meistarsacīkšu sudraba medaļu, otrā viņa šogad bija arī Eiropas čempionātā junioriem, bet nu 18 gadus vecā riteņbraucēja tikusi pie zelta.

Veronika bija ātrākā jau pirmajā kārtā, turpinājumā bez likstām pārvarot ceturtdaļfināla un pusfināla barjeru. Finālā, startējot pa iekšmalu, viņa ātri ieguva vadību, finišā par 0,474 sekundēm pārspējot austrālieti Sjennu Pelu, bet gandrīz divas sekundes uzvarētājai zaudēja amerikāniete Ava Korlija. Stūriškai šī sezona nesākās kā cerēts, jo "Silvas ziķeru" kluba pārstāvei traumas dēļ bija jāpaņem pauze. 

To, ka viņa ir atguvusies, Stūriška pierādīja jūnijā, uzvarot divos Pasaules kausa posmos Nīderlandē, bet nu izcīnīts līdzšinējās karjeras lielākais panākums. 

Neveiksme junioram Edgaram Langmanim, kurš finālā, būdams otrajā pozīcijā, krita. Elites grupā Kristens Krīgers apstājās ceturtdaļfinālā, bet Vineta Pētersone dāmu sacensības līdz tam pat netika.

Skotijā, kur norisinājās pasaules čempionāti dažādos riteņbraukšanas veidos, kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms īsajā jeb XCC krosa distancē sestais, bet olimpiskajā jeb XCO krosā tāpat kā pērn 11. pozīcijā. Šosejas riteņbraukšanā Tomam Skujiņam 33. vieta individuālajā braucienā, uzvaru izcīnot beļģim Remko Evenpūlam.

Veronika Monika Stūriška.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.