Indijas parlamenta vēlēšanās otrdien turpinājās balsu skaitīšana, un, kā prognozēja, gala rezultāts varbūt būs zināms tikai šodien.

Reklāma

Pretēji agrāk pieņemtajam otrdienas pēcpusdienā pašreizējā premjerministra Narendras Modi hinduistu nacionālistu partijas "Bharatiya Janata Party" (BJP) jeb Indijas Tautas partijas uzvara vairs nešķita tik droša. Opozīcijas partiju bloks INDIA tai mina uz pēdām.

Lai Indijas parlamentā iegūtu absolūto vairākumu, nepieciešamas vismaz 272 vietas, un bija jau skaidrs, ka BJP viena pati tādu vietu skaitu neiegūs, tātad valdības veidošanai vajadzēs sabiedroto partiju palīdzību, kas nav garantēta. 

Uzvaras gadījumā 73 gadus vecais Modi, kas vada valdību jau desmit gadus, kļūs par premjeru uz trešo termiņu. Balsošana Indijas parlamenta vēlēšanās notika septiņos posmos no 19. aprīļa līdz 1. jūnijam un tai piesaistīta liela pasaules uzmanība, jo kopējais vēlētāju skaits – 642 miljoni – padara Indiju par lielāko demokrātiju pasaulē.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.