Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē basketbolā Igaunija pirmo reizi oficiālā mačā pārspējusi Lietuvu.

Igaunija līdz šim Lietuvu bija uzvarējusi tikai pārbaudes mačos, pēdējo reizi pirms nepilniem četriem gadiem, bet nu gūts panākums arī oficiālā cīņā. Tallinā notikušajā 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra H apakšgrupas spēlē Igaunija uzvarēja ar 65:59. Nozīmīgs brīdis bija pirmajā puslaikā, kurā mājinieki veica 16 punktu izrāvienu, no 12:18 panākot 28:18.

Spēles otrajā daļā lietuvieši atguvās un trīs reizes bija arī vadībā ar trim punktiem, tomēr pēdējās minūtes labāk nospēlēja igauņi, kuru rindās 18 punktus sameta

un sešas atlēkušās bumbas izcīnīja Janari Jēsārs, kurš ikdienā pārstāv Polijas klubu Vloclavekas "Anwil". Lietuvas izlases rindās ar 16 un 14 punktiem atzīmējās Kauņas "Žalgira" spēlētāji Edgars Ulanovs un Tomass Dimša. Izšķiroša bija cīņa par atlēkušajām bumbām, jo igauņi zem groziem bija labāki ar 48:29, piedevām zem pretinieku groza izcīnīja 15 bumbas, kamēr lietuvieši tikai divas.

Igaunija ar divām uzvarām ir H grupas līdere, Lietuvai un Ziemeļmaķedonijai ir pa vienam panākumam, bet Polija zaudējusi abās spēlēs. Polija kā viena no finālturnīra rīkotājām par ceļazīmi var neuztraukties, tāpēc no pārējā komandu trio uz Eiropas čempionātu tiks divas labākās.