Emīls Cipulis un Matīss Miknis otro gadu pēc kārtas pasaules čempionātā bobslejā divnieku ekipāžām noslēdza labāko sešnieku.

Vinterbergas trasē notikušajās sacensībās dominēja mājinieki vācieši, aizņemot visu goda pjedestālu. Par astoņkārtēju pasaules čempionu divniekos kļuva Frančesko Frīdrihs, kurš titulu atguvis pēc gada pārtraukuma. Četru braucienu summā viņš par 0,34 sekundēm pārspēja jauno vācu talantu Adamu Amūru, bet vēl 0,13 sekundes zaudēja pagājušā gada pasaules čempions Johaness Lohners. Vācieši bija citā līgā, jo pārējie atpalika iespaidīgi – ceturtās vietas ieguvējs Breds Hols no Lielbritānijas Frīdriham zaudēja jau 1,67 sekundes. Cipulis summā no čempiona atpalika 2,35 sekundes, priekšā sev palaižot arī amerikāni Frenku del Duku. 

Atsevišķi pa braucieniem Cipulim/Miknim bija septītā, divas sestās un viena piektā vieta (trešajā braucienā), taču katrā no tiem labākajiem viņi zaudēja vismaz pussekundi. 

Sestā vieta atbilst tam, ko mūsējie šosezon rādījuši Pasaules kausa posmos divniekos, kur labākā bijusi piektā vieta (trīs reizes). Tikmēr Latvijas otrajam pilotam Jēkabam Kalendam ar stūmēju Edgaru Unguru karjerā otrais pasaules čempionāts sākās bēdīgi. Pirmajā braucienā viss gāja labi un 12. vieta, bet otrajā kritiens finišā pārvilka svītru labam rezultātam un nākamajos divos braucienos viņi vairs nestartēja. Šonedēļ turpat Vinterbergā tiks dalītas medaļas četriniekos, un Cipuļa kvartets ir starp medaļu pretendentiem. Pērn Sanktmoricā viņi sensacionāli izcīnīja sudrabu un arī šogad Pasaules kausa kopvērtējumā ir augstajā trešajā vietā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.