Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē vakar Rīgā pagarinājumā ar 86:83 uzvarēja Izraēlu.

Pirmajā puslaikā Latvijas izlase zaudēja pretiniecēm ātrumā un biežāk kļūdījās (35:44). Pārtraukumā treneriem izdevās atrast pareizos vārdus, komanda ieslēdza krietni agresīvāku aizsardzību, uzbrukumā ar Kitijas Laksas un Anetes Šteinbergas pūlēm mājinieces atguva vadību. Zem groza lietderīgi palīdzēja Aleksa Gulbe un Luīze Sila, 37. minūtē pēc diviem Kates Vilkas caurgājieniem +6, taču ar diviem tālmetieniem viešņas izlīdzināja rezultātu. Pagarinājumā izšķirošos grozus guva Vanesa Jasa un Laksa, kurai mačā 20 punkti, bet 22 – Šteinbergai. Oponentēm 25 sameta ASV dzimusī Dženija Simsa.

Latvijai divās spēlēs viena uzvara, tāpat Izraēlai, kas ir mūsu galvenā konkurente cīņā par vietu finālturnīrā.

Tam kvalificēsies grupu uzvarētāji un četras no astoņām otro vietu ieguvējām. Novembrī mūsējās tiksies ar Īriju un Franciju.

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) maiņu darījumu termiņa pēdējā dienā Dāvis Bertāns no Oklahomasitijas "Thunder" nokļuva Šarlotes "Hornets" un debijas mačā palīdzēja savai jaunajai komandai pārtraukt desmit zaudējumu sēriju – 115:106 pret Memfisas "Grizzlies". Rūjienietis spēlēja 11,39 minūtes un guva deviņus punktus (3p 3/5). Viņš ar trim tālmetieniem otrajā ceturtdaļā palīdzēja šarlotiešiem no 38:42 panākt 56:44. "Hornets" ar 11 uzvarām 52 spēlēs austrumu konferencē ieņem 13. vietu un ir pārbūves procesā. Izslēgšanas spēlēs tā nav piedalījusies astoņus gadus, kas ir šobrīd stabili ilgstošākā tukšā sērija līgā. Līdz ar latvieti iemainīti vēl četri spēlētāji. Šarlote uz "Thunder" atdeva savu uzbrucēju Gordonu Heivordu, kuram šis ir pēdējais 2020. gadā noslēgtā līguma gads par kopumā 120 miljoniem ASV dolāru. Biežo savainojumu dēļ Heivords nav attaisnojis uz sevi liktās cerības, taču, ja būs vesels, Oklahomasitijai izslēgšanas spēlēs var būt ļoti noderīgs.

"Valmiera Glass VIA" veikusi galvenā trenera maiņu – Oskara Virša vietā stājies Nikolajs Mazurs, kurš sezonas ievadā vadīja Šauļu vienību Lietuvā.

Vēl jāpiemin pludmales volejbolista Aleksandra Samoilova iznāciens basketbola laukumā. Latvijas–Igaunijas līgā Rīgas "Zeļļu" sastāvā viņš uzvarā pār "Viimsi" (81:64) kopumā nospēlēja 3,34 minūtes, guva divus punktus un divas atlēkušās bumbas. Tas gan bija īss sānsolis, jo Aleksandrs deklarējis, ka kopā ar brāli Mihailu grib pacīnīties par ceļazīmi uz Parīzes olimpiskajām spēlēm.