Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) rektors Guntars Prānis vakar izplatījis paziņojumu, ka atkāpjas no amata.

Reklāma

G. Prānis raksta, ka septiņu gadu laikā viņš esot dedzis, lai akadēmija būtu vieta, kurā ikvienam izkopt savu talantu, un akadēmijā iegūtā izglītība būtu fundamentāls pamats profesionālās karjeras tālākai izaugsmei. Viņš esot aicinājis pasniedzēju rindās pievienoties jaunos profesionāļus, starptautiskās mūzikas zvaigznes un izcilus ārvalstu lektorus. Tāpat viņš esot cīnījies par akadēmijas finansējuma palielināšanu, par mākslu un kultūras universitāšu statusu un tā piešķiršanu akadēmijai, par profesionālo doktorantūru, par mecenātu atbalstu, par jaunu, mūsdienīgu programmu tapšanu.

Viņa vērtējumā skandāls, kurā ierauta akadēmija, ir ticis izmantots, lai, aizbildinoties ar rūpēm par studentēm, iespējami tendenciozā veidā atbrīvotos no akadēmijas vadības, apsūdzot viņu bezdarbībā. 

Prānis pauž, ka viņš un viņa komanda ir nekavējoties darījuši visu, lai šo situāciju risinātu pēc būtības, tāpēc "tādu netaisnību un sevis nomelnošanu nekad nebūtu varējis iedomāties".

"Redzu, ka liela daļa no tiem, no kuriem ir atkarīga mana iespēja realizēt savas ieceres, ir vērsta uz populismu un klaji ārišķīgām nodevām savam elektorātam, kas ir totāli graujoši JVLMA reputācijai un kolektīvu sašķeļoši. Esam nonākuši strupceļā! Saprotu, ka šādos apstākļos mana palikšana rektora amatā tikai apgrūtinās akadēmijas darbu, jo nav iespējams turpināt darbu ar padomi, kura, kā atzīts, rīkojas prettiesiski, bet sagaida no manis atbildību par man nezināmo (jo vēl līdz šim brīdim neesmu informēts, ko tad es neesmu izdarījis no tā, ko varēju)," raksta rektors.

G. Prānis apgalvo, ka mēneša laikā ir darījis visu, kas bijis viņa spēkos, lai nodrošinātu viņam iesniegtās informācijas tālāku izmeklēšanu un atbilstošu soda mēru piemērošanu, kas ir būtiskākais priekšnosacījums, lai akadēmijā izskaustu seksuālās vardarbības epizodes. Panākta arī vienošanās par rīcības plānu, kas ietver vairākus virzienus absolūti jaunam standartam nākotnei.

Jauno rektoru izraudzīsies JVLMA padome. Šobrīd gan nav zināms, kad varētu tikt izsludināts konkurss uz rektora amatu, aģentūrai LETA sacīja padomes priekšsēdētājs Timurs Tomsons. Sarunā ar Prāni panākta neformāla vienošanās, ka viņš vadīs augstskolu līdz mēneša beigām vai līdz tam, kad tiks atrasts rektora pienākumu izpildītājs.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.