Helēna Demakova atkāpjas no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padomes priekšsēdētājas amata, informē Demakova.

Viņa norādīja, ka atkāpjas no amata, jo viņai šis ir "emocionāli pārāk smags laiks". Tāpat Demakova nevēlas, lai ciestu viņas lekciju kvalitāte Latvijas Mākslas akadēmijā.

"To, vai visai padomei jāturpina darbs, ir lemjams padomei kopā. "WhatsApp" saziņā esmu informējusi pārējos padomes locekļus. 

Man ir ļoti žēl, ja esmu pievīlusi kultūras ministres un cietušo meiteņu uzticību," 

uzsvēra Demakova.

Jau rakstīts, ka JVLMA saņēmusi jaunus iesniegumus par iespējamu tās pasniedzēju seksuālu uzmākšanos studentēm, ceturtdienas, 14. marta, vakarā vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".

Līdz šim disciplinārsods piemērots vienam pasniedzējam un vairākas amata pozīcijas ir zaudētas. Vēl viens pasniedzējs atstādināts bez iespējām sazināties ar studentiem.

JVLMA mājaslapā redzams, ka Māris Kupčs vairs nav Senās mūzikas katedras vadītāja amatā, viņa vārds jau publiski izskanējis saistībā ar iespējamajām apsūdzībām. 

Māris Kupčs. Bauskas pils.

Otra katedra, kurai pašlaik nav vadītāja, ir Mūzikas tehnoloģiju katedra, kuru vadīja Rolands Kronlaks, norāda LTV.

Rolands Kronlaks.

Abiem pasniedzējiem katedras vadītāja vietā kā amats norādīts - asociētais profesors. LTV no vairākiem avotiem zināms, ka šo abu pasniedzēju vārdi figurē konkrētajā lietā. Ar viņiem šodien LTV neizdevās sazināties ne telefoniski, ne īsziņu veidā.

Kā vēstīts, Valsts policija sākusi kriminālprocesu saistībā ar izskanējušo informāciju par Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) pasniedzēju iespējamo uzmākšanos studentēm. Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret tikumību un dzimumneaizskaramību.

Policija plašākus komentārus nesniedza, taču LETA pārliecinājās, ka patlaban, ierosinot lietu pēc nodaļas, saskaņā ar likumu kriminālprocess ir sākts par faktu, nevis konkrētu personu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.