Nu ko darīt ar tiem grābšķiem, kam visviens mākslas, mūzikas vai zinību celle, bet uzvedas kā aptrakuši gaiļi vistu kūtī?

Kā citādi lai nosauc pasniedzēju, kas īsziņu sarakstē ar studenti spriež par spermas nolaišanu uz krūtīm, noskaidro viņas seksa partneru skaitu utt.

Rokas kabatās un aizdrākelēt bikšu priekšu! Uz dzīvi vajagot skatīties arī no komiskās puses, numura sarunā iesaka humora vecmeistari Baiba Sipeniece-Gavare un Valters Krauze.

Šis ir gadījums, kad prātā tikai sarkasms. Par vīriešiem, kas nespēj novaldīt instinktus un posta dzīvi studentēm, par iestādes vadītāju un viņa komandu, kas tā vietā, lai viņas pasargātu, problēmu ilgstoši cenšas paslaucīt zem tepiķa mācību iestādes labās slavas vārdā. 

"... cerēju un uzskatīju, ka mēs to ļoti efektīvi un aktīvi varam risināt diskrēti akadēmijas iekšpusē," preses konferencē paziņoja Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas rektors Guntars Prānis, pats laikam neapzinoties, ka 

šāda rīcība akadēmijas labo slavu ir aptraipījusi vēl vairāk, jo parāda, ka svarīgāka par studentu drošību vadībai ir pašu āda un, kā tagad redzams, arī krēsls, kad padome rektoram izteica neuzticību un aicināja atkāpties no amata.

Kādu sarkasma šalti pelnījis pāridarītāju un gļēvās priekšniecības fanu koris. Pašas vainīgas, feministu gājieni – tamlīdzīgi un arī ļoti rupji komentāri tīmeklī pavada publikācijas par pasniedzēju nepiedienīgu uzvedību. Kā tos vērtēt – daļa, iespējams, ir troļļu fabrikas radīta, pārējā norāda uz zemu morāles un ētikas latiņu. 

Vēl ir tādi, kas no notikušā distancējas – neesmu blakus stāvējis, ko varu teikt. Tā "Latvijas Radio 1" raidījumā izmeta arī aktieris Intars Rešetins-Pētersons, kuru gan ar piemēriem citās sliedēs centās ievirzīt raidījuma vadītājs Aidis Tomsons, taču – nekā. Neesmu blakus stāvējis, jāgaida policijas izmeklēšanas rezultāti.

Par pierādījumiem šādos gadījumos spriež Latvijas Televīzijas raidījuma "Kultūršoks" veidotāja Anete Ašmane-Vilsone, kas visu šo cēlusi gaismā. Pirms septiņiem gadiem viņa pati kā Mūzikas akadēmijas studente bija piedzīvojusi seksuālu uzmākšanos no pedagoga, par ko ziņoja augstskolas Ētikas komisijai. Process beidzies ar slēdzienu, ka tam nav pierādījumu. 

"Vai jums šķiet, ka brīdī, kad cilvēkam seksuāli uzmācas, pirmais, ko viņš dara, ir ķer pēc telefona un filmē?" viņa atceras sava advokāta atbildi Ētikas komisijai. Vai ir pamats neuzticēties studenšu liecībām par pasniedzēju darbībām, ja "neesmu blakus stāvējis" vai notikušais nav nobildēts tālrunī? Nu, nopietni?

Žurnāls "Mājas Viesis".

Abonē žurnālu šeit

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.