Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) pašlaik no amata atstādinātie bijušie katedru vadītāji – bijušais Senās mūzikas katedras vadītājs Māris Kupčs un bijušais Mūzikas tehnoloģiju katedras vadītājs Rolands Kronlaks –, visticamāk, savus amatus akadēmijā varētu zaudēt saistībā ar iespējamu seksuālu uzmākšanos studentēm. vēsta LTV.

Reklāma

Kupča vārds figurē arī iesniegumos Valsts policijā, kas sākusi kriminālprocesu. Savukārt Kronlaks LTV jau atzina, ka iepriekš saņēmis disciplinārsodu par nepiedienīgu komunikāciju sociālajos tīklos.

JVLMA rektors Guntars Prānis sacīja: 

"Varu teikt, ka tieši vakar pie manis vērsās viens ļoti nozīmīgs liecinieks. Un uz šīs liecības pamata mēs gatavojam dokumentus par atlaišanu. 

Mēs redzam, ka tas nes augļus, ka mēs mudinām cilvēkus ziņot, stāstīt, liecināt. Tas nes augļus līdz pat pavisam konkrētiem lēmumiem."

Vaicāts, vai atlaišana attiektos uz cilvēku, kas patlaban ir atstādināts, Prānis pauda: "Jā, bet es sīkāk nevaru komentēt. Mēs centāmies salikt mums visu zināmo kopā. Likuma priekšā ir lietas jāpierāda, un šis bija ļoti nozīmīgi. Es esmu gandarīts, ka mums šī liecība ir."

LTV neoficiāli zināms, ka šajā gadījumā runa ir par Kronlaku. 

Tikmēr JVLMA turpina saņemt jaunas liecības par nepieņemamu uzvedību, tai skaitā seksuālu uzmākšanos un emocionālo vardarbību. 

Arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) vadība saņēmusi anonīmu sūdzību par iespējamu uzmākšanās gadījumu orķestrī, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.