Rīt aprit divi gadi, kopš Krievija sāka pilna mēroga militāru iebrukumu Ukrainā.

Šis karš nesis lielu postu Ukrainas valstij un tautai, kas turpina cīņu ar okupantiem, gaidot arī Rietumu militāro palīdzību. Vienlaikus citās valstīs izskan viedoklis, ka "Eiropa ir nogurusi no ziņām par karu" u. tml. Bet ukraiņi atgādina – viņi cīnās arī par mums, pārējiem eiropiešiem. Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs savā uzrunā Saeimas ārkārtas sēdē arī teica: "Divi gadi ir daudz par daudz. Tas ir tieši tik, lai cilvēki visā pasaulē, arī Latvijā, sāktu pagurt. Taču es aicinu atcerēties, ka nogurums no kara, nogurums palīdzēt, nogurums uzmanīties ir liela greznība. Cilvēkiem Ukrainā neviens nav devis iespēju pagurt. Viņiem neviens neprasa, vai viņi nav noguruši saņemt ziņas par tuvinieku nāvi. Viņiem neprasa, vai viņus nenogurdina cīņa frontē. Viņiem nav izvēles. Toties mums tā ir. Man ir izvēle. Jums ir izvēle. Latvijai ir izvēle. Un mums joprojām ir jāturpina izvēlēties ne tikai nepagurt, bet arī rīkoties."

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.