Viss sakrita tā, kā vajag, pats sašāva, slēpes slīdēja un atbalsts trases malā dzina uz priekšu, pēc vakar aizvadītajām sacensībām pasaules čempionātā Nove Mesto 15 km distancē ar kopēju startu staroja Andrejs Rastorgujevs, kurš 35 gadu vecumā izcīnīja savu pirmo medaļu planētas meistarsacīkstēs.

Alūksnietis sašāva visus 20 mērķus un finišā zaudēja vien biatlona superzvaigznei Juhanesam Bē, kurš izcīnīja savu 20. pasaules čempiona titulu, lai gan pēc pirmās šaušanas bija mērojis vienu soda apli.

Rastorgujevs sākumā netrakoja, uz pirmo šaušanu ierodoties 23. pozīcijā, taču pēc tās bija jau piektais. Kāpums uz augšu turpinājās, jo pēc otrās viesošanās ugunslīnijā viņš pakāpās uz trešo pozīciju, bet pēc pirmās stāvus šaušanas bija jau otrais, sudraba pozīcijā iekrampējoties un vairs to vaļā nelaižot. Pēc abām pēdējām šaušanām Rastorgujevam uz pēdām mina olimpiskais čempions Kentēns Fijons-Majē, taču francūzis distancē bija lēnāks par alūksnieti, kurš droši nosargāja savu otro vietu.

"Šodien biju gatavs, un viss sanāca kā cerēts. Galvenais bija ne tikai nostāvēt kājās līdz beigām, bet arī sašaut. Nebija ko baidīties, bija jāšauj.

Komanda visu čempionātu nostrādāja fenomenāli. Kaut kas fantastisks, slēpes slīdēja, pats jutos labi, visi atbalstīja, deva informāciju trasē. Viss sakrita tā, kā vajag," pēc sudraba finiša intervijā Latvijas Televīzijai sacīja Rastorgujevs, kurš dienu iepriekš startēja stafetē, pēdējā etapā Latvijai nodrošinot 16. vietu.

Latvijai šī ir vien trešā medaļa pasaules čempionātos biatlonā, divas bronzas godalgas savulaik izcīnot Ilmāram Bricim – 2001. gadā 20 km individuālajā distancē un 2005. gadā 10 km sprintā. Rastorgujevs Nove Mesto aizvadīja divas izcilas nedēļas, jo bija ceturtais 20 km, 12. vietā sprintā un 19. vietā iedzīšanā. Tāpat kopā ar Baibu Bendiku viņam astotā vieta jauktajā stafetē.

Svētdien 12,5 km distancē ar kopēju startu sacentās arī Baiba Bendika, taču problēmas šaušanā stāvus neļāva tikt augstāk par 23. vietu. Viņai kopā nācās mērot sešus soda apļus. Par pasaules čempioni kļuva Žistīne Brezā-Bušē no Francijas. Tieši francūži bija sekmīgākie šajās planētas meistarsacīkstēs, jo izcīnīja sešas zelta medaļas, pie četrām uzvarām tiekot Norvēģijas pārstāvjiem, bet pa vienam zeltam izcīnot Itālijai un Zviedrijai (vīru stafetē!). Medaļas izcīnīja sešus valstu pārstāvji, bez minētā kvarteta vēl tikai Vācija un Latvija.

Biatlona sezona nebūt nav noslēgusies, jo vēl palikuši trīs Pasaules kausa posmi, viens Holmenkollenā Norvēģijā un divi Ziemeļamerikā.