Francijā sašutumu izsaukusi kolektīva musulmaņu lūgšana Šarla de Golla lidostā. Svētdien sociālajos medijos izplatījās attēli, kuros aptuveni 30 cilvēki redzami kopīgi lūdzamies terminālī B2 pirms lidojuma uz Jordāniju.

Karš starp Izraēlu un palestīniešu grupējumu "Hamās" ir palielinājis spriedzi Francijā, kurā ir lielas musulmaņu un ebreju kopienas.

Francijas transporta ministrs Klemāns Bons platformā "X" norādīja, ka lidostas pārvalde ir pilnībā atbildīga par noteikumu ievērošanu, un solīja stingru rīcību.

Šarla de Golla lidostā ir pieejamas speciālas slēgtas zonas cilvēkiem, kuri vēlas netraucēti noskaitīt lūgšanas. 

Francija ir izteikti sekulāra valsts un ticības izpausmēm sabiedriskās vietās, tai skaitā skolās un lidostās, ir noteiktas robežas.

Francijas lidostu operatora "Aeroports de Paris" (ADP) pārstāvis norādīja, ka lidostās ir speciāli lūgšanām paredzētas vietas, un paziņoja, ka policijai uzdots novērst šādu kolektīvu lūgšanu atkārtošanos.

Attēlu ar kolektīvo lūgšanu sociālos medijos izplatīja arī bijusī Francijas Eiropas lietu valsts ministre Noela Lenuāra, sarkastiski jautājot: "Ko dara "Aeroports de Paris" vadītājs, kad viņa lidosta tiek pārveidota par mošeju? Vai statusa maiņa ir oficiāla?"

"Lidostā ir īpaši ierīkotas lūgšanu vietas," norādīja arī valdošās partijas deputāte Astrīda Panosjana-Buvē, piebilstot, ka varasiestādēm ir jāievieš "Francijā spēkā esošie noteikumi, tai skaitā lidostās".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.