Kopš palestīniešu teroristiskā grupējuma "Hamās" sarīkotā 7. oktobra slaktiņa Izraēlā Francijā reģistrēti vairāk nekā tūkstotis antisemītisku incidentu, svētdien paziņojis iekšlietu ministrs Žeralds Darmanēns.

Viņš atzinis, ka antisemītisku incidentu skaits ir "eksplodējis", piebilstot, ka par antisemītiski motivētiem nodarījumiem aizturēti 486 cilvēki, tajā skaitā 102 ārvalstnieki.

Savukārt Parīzes policijas priekšnieks Lorāns Nunjess svētdien pavēstīja, ka tikai galvaspilsētas reģionā reģistrēti 257 antisemītiski incidenti un saistībā ar tiem aizturēti 90 cilvēki.

Starp aizturētajiem ir visdažādākie cilvēki, sākot ar nepilngadīgajiem, kas palaiduši muti, un beidzot ar palestīniešu atbalstītājiem, kas "aizgājuši par tālu," piebilda Nunjess.

Tiek lēsts, ka Francijā dzīvo vairāk nekā pusmiljons ebreju, un tā ir pasaulē trešā lielākā ebreju kopiena aiz Izraēlas un ASV.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.