Latvijas futbola čempionātā, iespējams, zeltu noteicošajā spēlē "RFS" nespēja uzvarēt "Rigu" (0:0), kas septiņas kārtas pirms beigām kopvērtējumā saglabā trīs punktu pārsvaru (71-68). Abu titula pretendentu visas četras savstarpējās spēles šosezon noslēgušās neizšķirti, otro reizi bez gūtiem vārtiem. Pāris iespējas neizmantoja kā vieni, tā otri.

Reklāma

Tuvāk panākumam bija "RFS" – 76. minūtē pēc standartsituācijas Herdi Prenga spēja ieraidīt bumbu vārtos, tomēr pēc video atkārtojuma noskatīšanās vārtu guvums tika atcelts – aizmugure.

Interesanti, ka vēl pirms pāris mēnešiem teju visas virslīgas komandas ļoti skeptiski izteicās par šosezon virslīgā ieviesto video atkārtojumu sistēmu. Īpaši daiļrunīgs bija "Rigas" izpilddirektors Romāns Lajuks, uzskatot, ka agrākos laikos, kad viņš tiesāja, bija labāk – nekādas tehnoloģijas netraucēja dzīvi. Šobrīd Lajuks var mest krustus – ļoti iespējams, ka VAR ļaus bagātākajai Latvijas sporta organizācijai pēc trīs gadu pārtraukuma atgriezties čempionu tronī. To, ka šampanieti pasūtīt vēl pāragri, protams, apliecina iepriekšējā kārta, kurā "Riga" zaudēja "Jelgavai", bet "RFS" – "Valmierai".

Vienāda iegūto punktu skaita gadījumā pirmā būs "RFS".

Otro spēli šosezon "Rigas" rindās virslīgā aizvadīja vārtsargs Rihards Matrevics. Komandas pirmais numurs Nils Puriņš no izlases atgriezies slims un trīs dienas netrenējās.

Svarīgo cīņu apkalpoja tiesnešu brigāde no Polijas.

"Pirmās 20–30 minūtes izskatījāmies ļoti labi, pēc tam abas komandas radīja bīstamību," teica "RFS" galvenais treneris Viktors Morozs. "Manuprāt, mums bija vairāk vārtu gūšanas iespēju, bet neizšķirts ir likumsakarīgs. Turpināsim cīņu, nekas vēl nav zaudēts."

"Rigas" diriģents Tomislavs Stipičs bija pretējās domās, uzskatot, ka viņa padotie bija tuvāk panākumam. Neizšķirtu viņš neuzskata par uzvaru un cer, ka turpinājumā netiks pieļautas tādas vaļības kā pret jelgavniekiem. Horvātu speciālists pie krekla bija piespraudis Latvijas karoga lentīti, sūtot neverbālus sveicienus Latvijas izlases galvenajam trenerim Dainim Kazakevičam.

Svarīgā mačā cīņā par trešo vietu "Valmiera" ar 4:1 apspēlēja "Liepāju".

Pēc ceturtā stūra sitiena valmieriešus astotajā minūtē vadībā izvirzīja Leu Gaušu, kuram otro vārtu guvumu puslaika izskaņā savu vārtu priekšā uz paplātes nolika liepājnieks Eduards Tidenbergs. Vēl līdz pārtraukumam Gaušu neizdevās noformēt "hat trick", 11 metru soda sitienu atvairot Dāvim Ošam, bet to brazīlietis paveica mača izskaņā. "Auda" ar 3:1 pieveica "Mettu" un ar 45 punktiem 29 spēlēs ieņem trešo vietu, "Valmierai" ir 44 un spēle rezervē, "Liepājai" – 43.

Trešdien notiks Latvijas kausa pusfināli – "Riga" uzņems "Liepāju", bet "RFS" viesosies pie "Tukuma 2000/Telms".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.