Entonijs Hopkinss biogrāfiskajā filmā "Koventgārdena karalis" spēlēs Georgu Frīdrihu Hendeli.

Reklāma

Jau divus "Oskarus" saņēmušais velsiešu aktieris atveidos Georgu Frīdrihu Hendeli, fokusējoties uz laiku, kad tapa viņa oratorija "Mesija". Kā uzsver režisors Endrū Levitass un scenārists Tims Slovers, filmas notikumi atklās, kā Hendelis pārkāps visus likumus, lai radītu vienu no visu laiku slavenākajām kompozīcijām, turklāt komponista radošais mantojums apskaņojis gan Lielbritānijas karaļa Džordža II, gan visu nākamo britu monarhu kronēšanas ceremonijas.

Filmas "Koventgārdena karalis" pirmizrāde plānota 2025. gada beigās.

1937. gadā dzimušā velsieša Entonija Hopkinsa pirmā lielā loma kino bija vēsturiskajā drāmā "Lauva ziemā" (1968), kurā galvenās lomas atveidoja Ketrīna Hepberna un Pīters O`Tūls. Ilgās karjeras laikā viņš saņēmis arī divus "Oskarus", četras Britu kinoakadēmijas balvas, divas "Emmy" un Lorensa Olivjē vārdā nodēvēto balvu, kā arī Britu kinoakadēmijas balvu par mūža ieguldījumu un Sesila B. DeMila vārdā nodēvēto mūža balvu, bet 1993. gadā iecelts bruņinieku kārtā.

E. Hopkinsam ir īpaša saistība ar mūziku – jau gadu desmitiem viņš komponē. Savulaik atteicies no sapņa par klasiskās mūzikas pianista karjeru, klavieru virtuozs E. Hopkinss sarakstījis mūziku četrām kinofilmām, viņa 26 gadu vecumā sakomponēto kompozīciju "And the Waltz Goes On" izpildījis Andrjē Rjē ar Vīnes orķestri, un ar Birmingemas simfonisko orķestri viņš ierakstījis klasiskās mūzikas albumu "Composer".

LTV1 25. maijā plkst. 21.55, "Lauva ziemā".

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.