Džiliana Andersone, kuru slavas augstumos savulaik uznesa seriāls "Slepenās lietas", atteicās spēlēt seriālā "Troņu spēle", kas ieguva kulta statusu. Viņai piedāvāto lomu nospēlēja Lēna Hedija.

Sersija Lanistere ir viena no Džordža R. Mārtina "Troņu spēles" interesantākajām varonēm, un producentu pirmā izvēle bija Džiliana Andersone – aktrise ar vārdu, kas seriāla autoriem ļautu cerēt uz skatītāju interesi, jo tas, ka seriāls guva kulta statusu, sākotnēji nebija paredzams. Taču Andersone atteicās, par iemeslu minot saspringto filmēšanas grafiku un to, ka viņai ilglaicīgi būs jāatrodas prom no ģimenes. Tiesa, ja viņai piedalīties kādā filmā piedāvātu, piemēram, klasiķis Mārtins Skorsēze, Andersone, visticamāk, piekristu, taču arī seriāla "Dautonas abatija" veidotājiem viņa atteica jau minētā iemesla dēļ.

Nav noslēpums, ka pēc tam, kad tika pabeigta "Slepeno lietu" filmēšana – tas notika 2002. gadā, kad viņa arī pārcēlās uz Londonu –, Dž. Andersone mēģināja savu karjeru no televīzijas pavērst uz kino pusi, taču līdz šim tas tik sekmīgi kā ar Danas Skallijas lomu nav izdevies. Viena no viņas spilgtākajām lomām pēdējos gados ir Margarēta Tečere "Netflix" seriālā "Kronis".

Ar Sērsijas lomu stabilus pamatus tālākai karjerai uzbūvēja Lēna Hedija, turklāt par savu darbu piecas reizes bija nominēta ASV televīzijas augstākajam apbalvojumam – "Emmy".

TV3 23. martā plkst. 21.15, "Džonijs Anglis atgriežas".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.