Pasaules čempionātā vieglatlētikā telpās, kas svētdien noslēdzās Glāzgovā, tika laboti divi pasaules rekordi.

Latvijas atlēti Artūrs Pastors un Gunta Vaičule ieņēma 16. un 17. vietu 400 metru skrējienos. Pasaules čempionātu debitants Pastors finišēja ar jaunu personisko rekordu 47,53 sekundes, bet, lai tiktu starp 12 labākajiem jeb pusfinālā, vajadzēja skriet par 0,49 sekundēm ātrāk. Savukārt Vaičule finišu sasniedza ar savu šīs sezonas labāko rezultātu 53,09 sekundes, bet pusfinālam vajadzēja 52,16 sekundes. Interesanti, ka pirms diviem gadiem pasaules čempionātā telpās Belgradā Gunta skrēja nedaudz ātrāk (53,05), taču bija 20. vietā.

Viens no pasaules rekordiem tika pārspēts tieši 400 metru skrējienā dāmām. Nīderlandiete Femke Bola finišēja pēc 49,17 sekundēm, par septiņām sekundes simtdaļām uzlabojot februāra vidū pašas iespēto sacensībās dzimtenē. 

Savukārt 60 metru barjerskrējienu Bahamu salu pārstāve Devina Čārltone veica 7,65 sekundēs. Iepriekšējo pasaules rekordu (7,67) Čārltone dalīja uz pusēm ar amerikānieti Tiu Džounsu. Daudz netrūka, ka kristu vēl viens planētas rekords, taču zviedram Armandam Duplantim kārtslēkšanā 6,24 metrus pārvarēt neizdevās. Kārtējā titula izcīnīšanai viņam šoreiz pietika ar 6,05 metriem, taču Duplantim pirms tam nācās iespringt, jo 5,85 metrus viņš pārvarēja vien ar trešo mēģinājumu.

Prieki ziemeļu kaimiņiem igauņiem, jo septiņcīņā Johaness Erms ar 6340 punktiem izcīnīja bronzas medaļu. Pie godalgām tika 32 valstu pārstāvji, lielāko ražu ievācot amerikāņiem, kam sešas zelta, deviņas sudraba un piecas bronzas godalgas. Trīs zelti Beļģijai, pa divām uzvarām Jaunzēlandei, Nīderlandei, Etiopijai un Lielbritānijai. Bez zelta palika sprinta zvaigzne Noā Lailss, kurš 60 metros zaudēja Kristianam Kolmenam, bet 4x400 metru stafetē amerikāņiem pogas izgrieza beļģi.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.