Latvijas sieviešu izlase florbolā pēc četru gadu pārtraukuma iekļuvusi starp astoņām labākajām pasaules čempionāta komandām.

Reklāma

Singapūrā notiekošajās meistarsacīkstēs Latvija apakšgrupu turnīrā piedzīvoja trīs zaudējumus – 1:14 pret Somiju, 3:4 pret Norvēģiju un 1:22 pret Šveici. Ceturtdaļfinālā uzreiz iekļuva četras florbola lielvalstis – Zviedrija, Somija, Šveice un Čehija, bet pārējām nācās spēlēt kvalifikācijas kārtu jeb astotdaļfinālu. Latvijai pretim nāca D grupā negaidīti uzvarējusī un pēdējā laikā ļoti progresējusī Japāna, kas apakšgrupā apspēlēja Dāniju (3:2) un ASV (8:5), kā arī nospēlēja neizšķirti ar Igauniju (3:3). Latvija vienalga šajā duelī bija favorīte un Jāņa Inģista trenētā komanda arī uzreiz uzņēmās iniciatīvu un pirmajā periodā iekrāja trīs vārtu handikapu (4:1). Aziātes balto karogu gan neizsvieda un nepadevās, jo ar diviem precīziem metieniem spēja starpību samazināt līdz minimumam, taču divi Simonas Grāpēnas gūtie vārti latvietēm atkal ļāva uzelpot, beigās droši nosargājot uzvaru ar rezultātu 8:5. Grāpēna guva trīs vārtus un reizi asistēja partnerei, Zane Darše izcēlās ar 2+1, bet trīs rezultatīvas piespēles nopelnīja Jūlija Rozīte.

Ceturtdaļfinālā Latvijai jāspēkojas ar pasaules čempioni Zviedriju, kuru uzveikt nav īsti reāli, tāpēc turpinājumā, visticamāk, būs jāspēlē par 5. līdz 8. vietu.

Pirms diviem gadiem pasaules čempionātā Latvija palika devītajā vietā, bet 2019. gadā ieņēma astoto pozīciju. Visu laiku labākais rezultāts tika sasniegts 2007. gadā, kad pirmo un līdz šim vienīgo reizi mūsējās cīnījās par medaļām, mājās pārbraucot ar ceturto vietu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.