No Kipras uz Gazas joslu otrdien devies kuģis ar aptuveni 200 tonnām pārtikas, paziņojusi starptautiskā labdarības organizācija "World Food Kitchen", kas ir šā pasākuma iniciatore.

Ar šo sūtījumu tiks pārbaudīta jūras koridora atvēršana palīdzības piegādei Gazas joslai, kur akūti trūkst pārtikas un sācies bads. Kuģis devās ceļā no Larnakas ostas. Savienotās Valstis ir paziņojušas par plāniem izbūvēt jūras piestātni Gazas joslas piekrastē, lai varētu piegādāt palīdzību, taču, visticamāk, paies vairākas nedēļas, līdz tā sāks darboties. Izraēlas un palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" karš, ko izraisīja "Hamās" uzbrukums Izraēlai 7. oktobrī, ir izpostījis Gazas joslu. 

Palīdzības organizācijas apgalvo, ka lielākajā teritorijas daļā ir gandrīz neiespējami piegādāt palīdzību, jo Izraēla ir noteikusi ierobežojumus, turpinās karadarbība un jebkāda sabiedriskā kārtība ir sabrukusi. Cik efektīvas būs humānās palīdzības piegādes pa jūru, nav skaidrs, jo joprojām būs grūti nogādāt palīdzību dziļāk Gazas joslā.

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.