Ukrainas pusē karojošā leģiona "Brīvā Krievija", Krievu brīvprātīgo korpusa un Sibīrijas bataljona karotāji otrdien paziņojuši, ka iegājuši Krievijas pierobežas teritorijā.

Lietotnes "Telegram" kanālos parādījies arī videoieraksts, kurā redzami Ukrainas pusē karojošie krievu brīvprātīgie, kas šķietami atrodas Krievijas teritorijā, un dzirdams šāvienu troksnis.

Tiek ziņots, ka krievu brīvprātīgie pārņēmuši savā kontrolē Lozovaju Rudku Belgorodas apgabalā, bet Tjotkinā Kurskas apgabalā šobrīd notiek kauja.

"Nu ko, beidzot esam mājās. Kā solījām, mūsu krievu zemei mēs nesam brīvību un taisnīgumu," 

teikts Sibīrijas bataljona izplatītajā paziņojumā. "Iepriekš mēs sacījām, ka gāzt noziedzīgo diktatorisko režīmu Krievijas Federācijā miermīlīgā ceļā neizdosies. No tā var atbrīvoties tikai ar ieročiem rokās. Šonakt mēs sākām solījuma izpildi. Turpinās sīvas kaujas Krievijas Federācijas teritorijā."

Vēlāk leģions "Brīvā Krievija" izplatīja videoierakstu, kurā it kā redzama Krievijas armijas bruņutransportiera iznīcināšana Tjotkinā.

Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GUR) pārstāvis Andrijs Jusovs izdevumam "Ukrainska Pravda" norādījis, ka leģions "Brīvā Krievija", Krievu brīvprātīgo korpuss un Sibīrijas bataljons ir formējumi, kas sastāv no Krievijas pilsoņiem, un ka tie Krievijas teritorijā rīkojas autonomi un patstāvīgi, īstenojot savus programatiskos uzdevumus.

Jusovs arī atgādinājis, ka tā nav pirmā reize, kad krievu brīvprātīgie veic šādas operācijas.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.