Izraēla un grupējums  "Hamās" nav pat tuvu pamiera vienošanās panākšanai, bet sarunas joprojām notiek, otrdien pavēstīja Kataras Ārlietu ministrijas pārstāvis sakariem ar presi Madžeds al Asnari.

"Es šobrīd diemžēl nevaru piedāvāt grafiku. Situācija uz vietas ir ļoti sarežģīta. Mēs neesam tuvu vienošanās panākšanai," preses brīfingā sacīja amatpersona.

"Mēs neredzam, ka abas puses tuvinātos valodas ziņā, kas varētu atrisināt patlabanējās domstarpības par vienošanās īstenošanu, bet mēs saglabājam optimismu un turpinām centienus vienošanās labā, kas varētu īstenoties tuvākajā nākotnē," piebilda Ansari.

Katara, Ēģipte un ASV jau vairākas nedēļas risina sarunas par uguns pārtraukšanu Gazā.

Vidutāji bija cerējuši panākt vienošanos līdz ramadānam - musulmaņu gavēņa mēnesim, kas daudzās valstīs sākās pirmdien.

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Līdzās uguns pārtraukšanai vidutāji vēlas panākt, lai tiktu atbrīvoti grupējuma "Hamās" 7. oktobra uzbrukumā Izraēlas dienvidos sagrābtie ķīlnieki.

No Kipras uz Gazu devies kuģis ar pārtiku

No Kipras uz Gazas joslu otrdien devies kuģis ar aptuveni 200 tonnām pārtikas, paziņojusi starptautiskā labdarības organizācija "World Food Kitchen", kas ir šī pasākuma iniciatore.

Ar šo sūtījumu tiks pārbaudīta jūras koridora atvēršana palīdzības piegādei Gazas joslai, kur akūti trūkst pārtikas un sācies bads.

Kuģis devās ceļā no Larnakas ostas.

Savienotās Valstis ir paziņojušas par plāniem izbūvēt jūras piestātni Gazas joslas piekrastē, lai varētu piegādāt palīdzību, taču, visticamāk, paies vairākas nedēļas, līdz tas sāks darboties.

Izraēlas un palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" karš, ko izraisīja "Hamās" uzbrukums Izraēlai 7.oktobrī, ir izpostījis Gazas joslu. Palīdzības organizācijas apgalvo, ka lielākajā teritorijas daļā ir gandrīz neiespējami piegādāt palīdzību, jo Izraēla ir noteikusi ierobežojumus, turpinās karadarbība un jebkāda sabiedriskā kārtība ir sabrukusi.

Cik efektīvas būs humānās palīdzības piegādes pa jūru, nav skaidrs, jo joprojām būs grūti nogādāt palīdzību dziļāk Gazas joslā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.