Turpinot atbalstīt Ukrainu cīņā pret agresora iebrukumu, SIA "Rīgas meži" kara plosītās valsts aizstāvjiem ziedojuši 12 vieglās automašīnas "Lada 4x4".

Kā informē uzņēmuma "Rīgas meži" pārstāvji, līdz šim automašīnas kalpojušas uzņēmuma mežsargiem meža apsaimniekošanas un uzraudzības darbos. "Rīgas meži" pāriet uz ilgtspējīgākiem transportlīdzekļiem, un uzņēmums izlēmis tā sauktās "Ņivas" nodot tiem, kuriem tās visvairāk nepieciešamas – Ukrainas aizstāvjiem. Lai spēkrati nokļūtu galamērķī, "Rīgas meži" sadarbojas ar biedrību "Agendum", kas ar "Tviterkonvoja" starpniecību tos nogādās frontes tuvumā. 

Plānots, ka auto uz Ukrainu dosies tuvākajās dienās. Ukrainai ziedotie "Lada 4x4" spēkrati ir 5–7 gadus veci (ražoti 2017.–2019. gadā). Desmit auto no 12 ir t. s. "pickup" tipa. Transportlīdzekļu vidējais nobraukums ir apmēram 56 tūkstoši kilometru. Kopumā spēkrati ir atbilstošā tehniskā stāvoklī, turklāt uzņēmums nodrošinājis arī katram otru riepu komplektu. 

Atsevišķus auto varēšot izmantot citu, jau frontē esošu braucamo remontam. Kopā ar automašīnām pie Ukrainas aizstāvjiem ceļos vēl kāds silts un sirsnīgs sveiciens – 91 gadu vecas adītājas – "Rīgas mežu" darbinieces radinieces adītās vilnas zeķes. Cienījamā kundze pati piedzīvojusi padomju režīma represijas un izsūtīšanu uz Sibīriju.

Ukrainas sargi saņems arī kādas latviešu seniores adītās zeķes.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.