Nedrīkst pieļaut, ka Krievija karu Ukrainā pārvērš par iesaldētu konfliktu, žurnālistiem atzīmēja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, kurš ceturtdien Rīgas pilī tikās ar Latvijas prezidentu Edgaru Rinkēviču.

Viņš norādīja, ka Ukrainas mērķis ir neatdot savas teritorijas, mērķis ir arī neļaut Krievijai iesaldēt karu un neļaut iet plašumā Krievijas naratīviem, kas tiek izplatīti plašsaziņas līdzekļos gan Eiropā, gan ASV, jo Krievija iegulda ievērojamus finanšu līdzekļus dezinformācijā.

Aptauja

Kāds ir Volodimira Zelenska vizītes mērķis un vēstījums Baltijā?

"Nedrīkst dot Krievijai iespēju sagatavoties apjomīgam pretuzbrukumam, nedrīkst dot iespēju Krievijai attīstīt ražošanu. Tāpat nedrīkst pieļaut, ka Krievijas spēki pārvēršas par tāda mēroga armiju, kas kara sākumā uzbruka Ukrainai un mēģināja mūs nogalināt," sacīja Zelenskis. 

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis tikšanās laikā ar žurnālistiem Rīgas pilī.

Ukrainas prezidenta ieskatā nevar pieļaut, ka Krievija atgūst varenību. Viņš teica, ka Krievija nežēlo savus cilvēkus un izmanto tos par lielgabalu gaļu. Zelenskis pauda bažas, ka gadījumā, ja karš Ukrainā tiks iesaldēts, tad valstis varētu sākt mīkstināt sankcijas un jautāt, kam nepieciešama jauna sankciju pakotne un, piemēram, tribunāls, ja nenotiek aktīva karadarbība.

"Ja tiks iesaldēts karš Ukrainā, Krievijai būs laiks sagatavoties revanšam. To nedrīkst pieļaut. 

Ir jākonsolidē valstu sabiedrības, mūsu plāniem ir jāsakrīt ar mūsu partneru plāniem un iespējām. 

Tas nozīmē saņemt palīdzību, rēķinoties arī ar partneru iespējām. Detalizētāk Ukrainas mērķus frontes līnijā neesmu tiesīgs komentēt," teica Zelenskis, piebilstot, ka kara iznākums un valsts atjaunošana pēc kara ir atkarīga no Ukrainas un to atbalstošo valstu vienotības.

Vakar oficiālā vizītē ieradās Ukrainas prezidents, kurš tikās ar valsts augstākajām amatpersonām, tai skaitā ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču, Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV) un Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu (ZZS). Vizītes laikā notika ar Ukrainas prezidenta tikšanās ar plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.