Pagājušajā nedēļā Rīgā pie Ministru kabineta protesta akcijā pulcējās gandrīz tūkstotis mežsaimniecības un lauksaimniecības nozaru pārstāvju, piketējot par taisnīgu kompensāciju ieviešanu, ja meža zeme tiek nodota dabas aizsardzībai.

Mežu un lauksaimniecības nozaru pārstāvji vēstulē ministriem raksta, ka Latvijas mežu īpašnieki un visi meža nozarē strādājošie izjūt arvien lielāku nevienlīdzību un netaisnību gan Latvijas likumos, gan ES noteiktajās normās. Mežu nozares pārstāvji kritizē mazo kompensāciju un pieprasa godīgu risinājumu, lūdzot noteikt taisnīgas, mežaudzes tirgus vērtībai atbilstošas kompensācijas par meža zemēm, kam, veidojot īpaši aizsargājamās dabas teritorijas un mikroliegumus, noteikti ierobežojumi, un līdz taisnīgas kompensāciju sistēmas ieviešanai pieprasa apstādināt jaunu aprobežotu teritoriju veidošanu un nepastiprināt aprobežojumus jau izveidotajās.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.