Austrumeiropas un Centrāleiropas lauksaimnieku delegācijas pagājušonedēļ tikās Polijā, lai vienotos par kopīgu protestu rīkošanu, kas paredzēti 22. februārī.

Iebilstot pret Eiropas Savienības lauksaimniecības politiku, par starptautisko protesta akciju vienojušies Čehijas, Slovākijas, Polijas, Ungārijas, Lietuvas un Latvijas zemnieki. Lauksaimnieki ir vienisprātis par trim galvenajām problēmām. Pirmkārt, tiek prasīts novērst pārprodukciju, ko rada ar muitu neapliekamais pārtikas produktu imports no Ukrainas. Otrkārt, zemkopji vēlas, lai tiktu atvieglotas ES vides aizsardzības prasības, kā arī nodrošinātas taisnīgas kompensācijas zemkopjiem. Treškārt, zemnieki vēlas ES Kopīgās lauksaimniecības politikas vienkāršošanu un birokrātijas mazināšanu.

Biedrība "Zemnieku saeima" 5. februārī rīkoja lauksaimnieku protesta akcijas 16 Latvijas pilsētās. Prasības bija vairākas, viena no tām – birokrātijas mazināšanu lauksaimniecības nozarē.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.