Saskaņā ar Lielbritānijas izlūkdienestu aplēsēm krievu zaudējumi divu gadu laikā kopš pilna mēroga iebrukuma sākuma Ukrainā sasniedz vai pat pārsniedz tos spēkus, ar kādiem iebrukums tika sākts.

Aizsardzības ministrijas apskatā norādīts, ka saskaņā ar apstiprinātajiem zaudējumiem iznīcināti vairāk nekā 2700 tanku un 5000 bruņutransportieru, bet kritušo un ievainoto krievu skaits sasniedz aptuveni 350 000. Pirms iebrukuma Krievija bija sakoncentrējusi aptuveni 130 bataljonu taktiskās grupas, kuru sastāvā, domājams, bija 1300 tanku, 5000 bruņutransportieru un ne mazāk kā 100 000 vīru. Tomēr britu izlūki atzīst, ka Krievijai, veicot mobilizāciju un rekrūšu vervēšanu, kā arī nodrošinot kara tehnikas remontu, izdevies kompensēt ciestos zaudējumus.

Tikmēr Ukrainas armijas ģenerālštābs ziņo, ka Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā kopš iebrukuma sākuma 2022. gada 24. februārī līdz šā gada 25. februārim sasnieguši 409 820 karavīrus.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.