Sestdien, 1. jūnijā, garīgās kultūras notikums "Baznīcu nakts" norisināsies vienpadsmito reizi un arī šogad pulcēs vismaz 180 dažādas tradicionālo kristīgo konfesiju baznīcas visā Latvijā. Tajā pašā dienā notiks arī "Atvērto baznīcu diena", kad ikviena draudze ir aicināta turēt savu dievnamu atvērtu – ekskursijām, apskatei – viesiem no pulksten 10.00 rītā. Abi pasākumi notiks Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, veltot uzmanību tēmai "bērni".

Reklāma

Visvairāk atvērto baznīcu būs Vidzemē – dalībai reģistrētas 48 baznīcas, tai seko Rīga un Pierīga – kopā 40 baznīcas, Kurzemē – pieteiktas 29 baznīcas. Savukārt Zemgalē, Sēlijā un Latgalē kopā pasākumā piedalīsies vismaz 40 baznīcas.

Katrā no baznīcām sagatavota daudzveidīga programma – no dievnama apskates un ekskursijas, gleznu un fotogrāfiju izstādēm pa dienu līdz piesātinātām un profesionālām koncertprogrammām ar koru un solo mākslinieku – mūziķu, dziedātāju – piedalīšanos vakarā.  Daudzu baznīcu programmās iekļautas mūzikas skolu audzēkņu uzstāšanās. Neiztrūkstoši notiks arī svētbrīži, būs laiks lūgšanām un klusumam. Šogad īpaši padomāts par ģimenēm ar bērniem, tādēļ programmās – animācijas vai smilšu kino, izzinošas viktorīnas, orientēšanās, fotodetektīvu vai slēpņošanas spēles u.c. aktivitātes baznīcā un tās tuvā apkārtnē.

Jau tradicionāli vienojoša būs baznīcas zvanu zvanīšana, kas notiks trīs reizes dienā – pulksten 12.00, 18.00 un 22.00. Savukārt pulksten 21.00 visi vienosies Tēvreizes lūgšanā un Latvijas himnā "Dievs, svētī Latviju". 

Par tradīciju kļuvusi vienotā Baznīcu nakts atklāšana, kas katru gadu notiek citā baznīcā. Šogad svinīgā atklāšana, piedaloties visu tradicionālo kristīgo konfesiju vadītājiem vai pārstāvjiem, notiks Balt­ezera evaņģēliski luteriskajā baznīcā pulksten 18.00. Atklāšanas notikumu – uzrunas un koncertu – varēs vērot arī tiešsaistē Baznīcu nakts (www.face­book.com/baznicunakts) un Baltezera evaņģēliski luteriskās baznīcas (www.face­book.com/BaltezeraBaznica) "Facebook"  kontos.

Atklāšanā piedalīsies bērni no Ādažu novada Mākslu skolas un ērģelniece Līga Dejus. Vakara gaitā dievnamu piepildīs elektroniskā mūzika ar mācītājiem Ivaru Jēkabsonu un Aigaru Vančenko, kas kopā pazīstami kā muzikālais projekts "Angel+Beats". Baltezera baznīcas programma tiks translēta tiešsaistes kanālos līdz pat pulksten 21.00, iekļaujot Tēvreizes lūgšanu. 

Ar pasākumu dalībniekiem var iepazīties "www.baznicunakts.lv" publicētajā kartē.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.