Sestdien, 1. jūnijā, Latvijā būs Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu diena, kad dievnami arī Smiltenes un Valkas novadā atvērs savas durvis apmeklētājiem, kuri vēlas iepazīt Latvijas dievnamu sakrālā mantojuma skaistumu, vēsta laikraksts "Ziemeļlatvija".

Reklāma

Baznīcu nakti un Atvērto baznīcu dienu Latvijā organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums "Baznīcu nakts fonds". 

Ikviena draudze šajā dienā aicināta turēt savu baznīcu atvērtu viesiem no pulksten 10 rītā līdz pusnaktij, pulksten 24, kā arī piedāvāt Baznīcu nakts vakara programmu. 

Organizatori skaidro, ka Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu diena ir garīgās kultūras notikums, kas kristīgo draudžu baznīcās notiek vasaras sākumā. Šajā laikā ikviens dievnamos var iepazīt kultūras un garīgās vērtības, izbaudīt mūziku, mākslu, arhitektūru, sarunas, dziesmas, klusumu un lūgšanas.

Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu dienas tēma šogad būšot veltīta bērniem. Pasākuma norises laiks sakrīt ar Starptautisko bērnu tiesību aizsardzības dienu, ko atzīmē 1. jūnijā. Dievnamos šajā dienā vairākkārt skanēs arī baznīcu zvani. Piemēram, Smiltenes luterāņu baznīca apskatei būšot atvērta no pulksten 10 līdz 24, un baznīcas zvani zvanīs pulksten 12, pulksten 18 un pulksten 22.

MAF 2024

Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".