Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmajā pusfinālā, kas notika otrdienas vakarā Zviedrijas pilsētā Malmē, tika izraudzītas pirmās 10 konkursa finālistes, tai skaitā Lietuva.

No pirmā pusfināla 15 dalībniecēm finālā iekļuva Serbija, Portugāle, Slovēnija, Lietuva, Ukraina, Somija, Kipra, Horvātija, Īrija un Luksemburga. Finālu nesasniedza Austrālija, Azerbaidžāna, Islande, Polija un Moldova.

Austrālijas duets "Electric Fields" bija cerējis iekļūt finālā ar dziesmu "One Milkali", kuras teksts daļēji uzrakstīts vienā no aborigēnu valodām, bet piedzīvoja vilšanos.

Īrijas gotu-elektropopa dziedātāja Bambie Thug finālā uzstāsies ar dziesmu "Doomsday Blue", bet bija spiesta mainīt savu skatuves meikapu, kas tika uzskatīts par propalestīnisku. 

Pirmajā pusfinālā uzstājās arī divas valstis no tā sauktā "Lielā piecnieka", kas nodrošina lielāko daļu konkursa finansējuma - Lielbritānija un Vācija, kā arī Zviedrija, kas kā pērnā gada Eirovīzijas uzvarētāja ir šīgada konkursa rīkotāja un automātiska fināliste.

Otrais pusfināls notiks ceturtdienas vakarā, kad no 16 valstīm tiks izraudzītas vēl 10 finālistes. Otrajā pusfinālā līdzās Izraēlai izskanēs arī Latvijas dziesma - Dona izpildītā "Hollow". Tajā piedalīsies arī Albānija, Armēnija, Austrija, Beļģija, Čehija, Dānija, Grieķija, Gruzija, Igaunija, Malta, Nīderlande, Norvēģija, Sanmarīno un Šveice. 

Otrajā pusfinālā 9. maijā uzstāsies arī trīs "Lielā piecnieka" valstis - Francija, Spānija un Itālija. Arī Dons. 

Eirovīzijas fināls Malmē notiks sestdienas vakarā. 

Aptauja

Vai Dons spēs iekļūt Eirovīzijas finālā?

KONTEKSTS

"Eirovīzija" ir populārs ikgadējs dziesmu konkurss, kurā piedalās izpildītāji no Eiropas valstīm un Austrālijas. Pirmais konkurss norisinājās 1956. gadā Šveices pilsētā Lugāno.