Eirovīzijas dziesmu konkursa faniem nevajadzētu bažīties par drošību Malmē, lai gan saspīlējums sabiedrībā ir liels saistībā ar karu Gazas joslā, paziņojusi Zviedrijas Policijas pārvalde.

Malmes arēnā šonedēļ notiks Eirovīzijas dziesmu konkurss, bet apdraudējuma līmenis Zviedrijā joprojām ir otrs augstākais.

Zviedrijas policijas preses pārstāvis Džimijs Mūdīns norādīja, ka apdraudējuma novērtējums galvenokārt paredzēts drošības dienestiem un pašlaik tas visā valstī atbilstoši piecu līmeņu skalai ir ceturtais.

"Protams, mēs to ņemam vērā, plānojot drošības pasākumus Eirovīzijas dziesmu konkursa laikā, tomēr ir svarīgi uzsvērt, ka tiešu draudu Eirovīzijai nav," 

apgalvoja policijas pārstāvis.

Viņš apliecināja, ka ceturtdien Malmē notiks gājiens palestīniešu atbalstam, kad otrajā pusfinālā piedalīsies arī Izraēlas pārstāve Edena Golana ar dziesmu "Hurricane".

Tiek gaidīts, ka gājiena dalībnieku būs daudz un tiks traucēta satiksme.

Mūdīns atteicās apstiprināt izskanējušo informāciju, ka saņemti pieteikumi Malmes ielās Eirovīzijas laikā dedzināt musulmaņu svētos rakstus - Korānu.

Viņš neprecizēja, cik lieli policijas spēki iesaistīti drošības garantēšanā pilsētā, vienlaikus piebilstot, ka Zviedrijas policijai palīdzēs arī kolēģi no Dānijas un Norvēģijas.

Policijas pārstāvis teica, ka, neskatoties uz to, ka "jebkas var notikt", cilvēkiem "nevajag bažīties", dodoties uz Malmi, bet ir jāatceras par drošības noteikumiem un jābūt gataviem pārbaudēm.

Iepriekš izskanējuši aicinājumi izslēgt Izraēlu no Eirovīzijas konkursa Gazas joslā notiekošā kara dēļ, bet konkursa organizatori šos aicinājumus noraidījuši.

Sestdien Malmē ar daudziem koncertiem un ballītēm sākās ar Eirovīziju saistīti pasākumi, kuru kulminācija būs konkursa fināls 11. maijā. Ir gaidāms, ka Malmē uz šiem pasākumiem ieradīsies vairāk nekā 100 000 viesu.

Eirovīzijas dziesmu konkursā Malmē otrajā pusfinālā līdzās Izraēlai izskanēs arī Latvijas dziesma - Dona izpildītā "Hollow". 

Foto no Dona pirmā mēģinājuma Malmē.

Tajā piedalīsies arī Albānija, Armēnija, Austrija, Beļģija, Čehija, Dānija, Grieķija, Gruzija, Igaunija, Malta, Nīderlande, Norvēģija, Sanmarīno un Šveice. Eirovīzijas pirmais pusfināls notiks 7.maijā, savukārt fināls norisināsies 11. maijā.

Aptauja

Vai Dons spēs iekļūt Eirovīzijas finālā?

KONTEKSTS

"Eirovīzija" ir populārs ikgadējs dziesmu konkurss, kurā piedalās izpildītāji no Eiropas valstīm un Austrālijas. Pirmais konkurss norisinājās 1956. gadā Šveices pilsētā Lugāno.