Trešdien, kad Talsu novada domes sēdē skatīja pašvaldības šī gada budžetu, pie domes ēkas aptuveni 200 pašvaldības iestāžu pārstāvju piketēja pret amata vietu un budžeta samazināšanu.

Trešdien Talsu novada domes deputāti apstiprināja pašvaldības rīcības plānu sliktās finanšu situācijas uzlabošanai, paralēli turpinot lemšanu par budžeta apstiprināšanu. Lai pašvaldības budžets būtu sabalansēts un bez deficīta, dome apņemas veikt "virkni nepopulāru lēmumu". Lai arī sākotnēji pašvaldības izdevumu samazināšanai bija paredzēts noteikt algas samazinājumu 10% apmērā pašvaldības darbiniekiem, līdztekus par 25% samazinot pašvaldības amatu vietu skaitu, tomēr domes sēdē atbalstu guva alternatīvs priekšlikums no 1. aprīļa pašvaldības darbiniekiem noteikt četru darba dienu nedēļu, attiecīgi par 20% mazāk maksājot. Tas gan neizslēdz amata vietu skaita samazinājumu.

Pašvaldībā paredzēta "pakāpeniska un izsvērta" amatu vietu samazināšana par 25%. 

To plānots sākt ar centrālo pārvaldi, pēc tam secīgi pievēršoties iestādēm, pilsētu un pagastu pārvaldēm. Pirmās izmaiņas centrālajā pārvaldē varētu tikt pieņemtas 29. februāra pašvaldības domes sēdē. No 1. aprīļa domes vadības un deputātu atalgojums tiks samazināts par 10%. Arī komisiju locekļu atalgojums no 1. aprīļa tiks samazināts par 10%. Pašvaldībā strādājošajiem no 1. marta no 30 līdz 5% samazinātas piemaksas, netiks izmaksātas naudas balvas un pabalsts, aizejot atvaļinājumā.

Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotājiem tiks samazināta slodze, piemērojot 0,9 koeficientu, slodžu samazinājums skars arī pašvaldības finansētos skolu, tai skaitā arī mākslas, mūzikas un sporta skolu pedagogus, samazinās izglītības iestāžu vadības atalgojumu, par bāzi ņemot vispārējās izglītības pedagogu zemāko algas likmi. Plānoti arī citi izdevumu samazinājumi.

Budžeta sabalansēšanai Talsu novada pašvaldība lūgs divu miljonu eiro valsts aizņēmumu, bet, lai tas tiktu piešķirts, pašvaldībai būs jāstrādā, stingri vadoties pēc izstrādātā rīcības plāna, kas ļaus šī gada laikā stabilizēt finanšu situāciju.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.