Latvijas Studentu apvienība saņēmusi signālus par iespējamu seksuālu vardarbību arī citās augstskolās, Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" sacīja Studentu apvienības jaunievēlētais prezidents Alens Aleksandrs Čerņa.

Atbildot uz jautājumu, vai ir dzirdēts par līdzīgiem gadījumiem kā JVLMA, viņš atbildēja: "Droši mēs noteikti nevaram būt [ka citur nav līdzīgu gadījumu]. Esmu arī pēc šī gadījuma pabijis sarunās, kurās daudzi citi stāsta par līdzīgām vai dzirdētām situācijām. (..) Arī tai skaitā [citās augstskolās]. Noteikti skatos, ka šī varētu būt plašāka mēroga problēma," sacīja Čerņa, nenosaucot konkrētas izglītības iestādes un gadījumus par seksuālo varmācību citās augstskolās.

Studentu apvienība savā tīmekļvietnē ieviesusi sadaļu "Vajag palīdzēt!", kur ir iespējams anonīmi vai arī atklāti ziņot par pārkāpumiem augstākās izglītības iestādēs. 

Viņš atzina, ka Studentu apvienība kopš palīdzības sadaļas publiskošanas saņēmusi divus ziņojumus.

Arī Tiesībsarga biroja pārstāve Ruta Siliņa Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda līdzīgu pozīciju – nevar ar pārliecību apgalvot, ka citās izglītības iestādēs šādi gadījumi nenotiek.

"Izskanēja ziņa, ka citās augstskolās studentu pašpārvaldes nesignalizē, tomēr mēs īsti tam negribētu uzreiz uzticēties – tai sajūtai, ka citur tā nenotiek," sacīja Siliņa.

Čerņa uzskata, ka situācija saistībā ar seksuālu vardarbību augstākās izglītības iestādēs jārisina plašākā mērogā: "Studējošajam ir jājūtas droši augstākās izglītības iestādē."

Čerņa amatā stāsies 9. aprīlī. 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.