Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) rektors Guntars Prānis neatkāpsies no amata, jo saredz savu atbildību par notiekošo akadēmijā un redz veidu, kā situāciju vērst par labu, otrdien preses konferencē norādīja akadēmijas vadītājs.

Prānis atzīmēja, ka viņam ir sāpīgi par radušos situāciju. Viņš norādīja, ka akadēmijas vadība iestājas pret jebkāda veida vardarbību. Rektors klāstīja, ka, saņemot pirmo iesniegumu, sekojusi rīcība - nekavējoties tika izdots rīkojums, uzskaitot visas normas, kuras akadēmijā ir jāievēro.

"Es uzskatu, ka tā ir mana atbildība. Šajā procesā esmu spēris visus nepieciešamos soļus, lai reaģētu uz saņemtajiem signāliem - gan uz izskanējušo raidījumā "Kultūršoks", kas man bija šoks un pilnīgi jauna informācija, gan uz to, kas apkopots anonīmajā aptaujā," sacīja JVLMA rektors.

Viņš uzsvēra, ka ar aptaujā nosauktajiem mācībspēkiem bijušas skarbas sarunas, kā arī pieprasīti skaidrojumi. Prānis norādīja, ka šodien plānota tikšanās ar Valsts policiju, savukārt pirmdien JVLMA pārstāvji bija Tiesībsarga birojā. Rektors sacīja, ka viņam ir skaidrs redzējums, kas ir jāizdara, lai vide akadēmija būtu pilnīgi droša, kas arī patlaban tiek darīts.

"Mēs esam mudinājuši anonīmos avotus atklāt sevi un rakstīt iesniegumus. Jāsaka, ka situācija šobrīd ir mainījusies. Pirmdien mēs saņēmām divus iesniegumus, kuros bija minēts viens mācībspēka vārds. 

Ar manu rīkojumu šis mācībspēks ir atstādināts no visa veida darba pienākumiem, bez iespējām komunicēt ar studentiem. 

Ceram, ka tagad notiks rūpīgs izmeklēšanas darbs kopā ar Valsts policiju, sekos pierādījumi, attiecīgās sekas un sods," teica JVLMA rektors.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) rektors Guntars Prānis piedalās preses brīfingā pēc tikšanās ar kultūras ministri, kurā pārrunāja JVLMA padomes atbildību un tālāko rīcības plānu saistībā ar medijos izskanējušo informāciju par iespējamiem seksuālās uzmākšanās gadījumiem JVLMA.

Prānis uzsvēra, ka no savas puses viņš grib izdarīt maksimālo, lai situācija būtu pilnībā atrisināta. Jautāts, vai viens no mācībspēkiem, par kuriem ir saņemti signāli, ir JVLMA pasniedzējs Māris Kupčs, JVLMA rektors atzīmēja, ka aizvadīto dienu laikā notikušas tikšanās ar tiesībsargājošajām institūcijām - pirmdien Tiesībsarga birojā skaidri esot pateikts, ka 

akadēmijai nav tiesību nosaukt iespējamo pāridarītāju vārdus, tāpēc Prānis nevar apstiprināt, vai tas ir Kupčs.

JVLMA rektors piebilda, ka viens no mācībspēkiem ir atstādināts, otram - piemērots disciplinārsods.

Māris Kupčs. Bauskas pils.

Kultūras ministre Agnese Logina (P) preses konferencē žurnālistiem norādīja, ka atbalsta JVLMA padomes aicinājumu rektoram no amata atkāpties. Viņa uzsvēra, ka ministres neatlaiž augstskolu rektorus, tā ir padomes un augstskolas senāta atbildība.

Pēc Loginas paustā, viņas un Kultūras ministrijas prioritāte ir studenti. Viņa uzsvēra, ka augstskolās ir jāveido emocionāli droša vieta, kur jaunajiem talantiem attīstīties.

Ministre akcentēja, ka izskanējušās studenšu liecības ir jāuztver nopietni un tās ir jāizmeklē, kas ir Valsts policijas darbs. Tāpat, viņasprāt, atbildība ir jāuzņemas arī mācībspēkiem par to, kā šāda situācija varēja rasties.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.