Eiropas čempionātā futbolā rīt ar Šveices – Itālijas, Vācijas un Dānijas maču sāksies astotdaļfināli.

Pamatturnīra pēdējā dienā unikālajā E grupā neizšķirti cīnījās Rumānija ar Slovākiju (1:1), kā arī Beļģija ar Ukrainu (0:0), tādējādi kvartetam finišējot ar četriem punktiem. Ceturtā liekā sliktākas vārtu attiecības dēļ šajā kompānijā izrādījās Ukraina, netiekot izslēgšanas spēlēs. Daudzi Ukrainā maču vēroja sveču gaismā elektrības pārrāvuma dēļ, televizoriem darbojoties ar ģeneratoriem. Ukraiņu fani stadionā Štutgartē bija izveidojuši plakātu no tūkstošiem mazu fotoattēlu ar cilvēku portretiem, kas gājuši bojā Krievijas uzsāktajā karā, un virs tā paraksts: mieram ir cena. Savukārt beļģu fani izsvilpa savējos, uz ko kapteinis Kevins de Breine atbildēja ar žestu komandai nedoties pateikties līdzjutējiem ar aplausiem.

Sensāciju paveica debitante Gruzija, ar 2:0 apspēlējot pirmo vietu F grupā nodrošinājušo Portugāli un iespraucoties astotdaļfinālistu pulkā, mājās aizsūtot Ungāriju. Uzvaras vārtus jau otrajā minūtē pretuzbrukumā guva gruzīnu šīs paaudzes lielākā zvaigzne Hviča Kvarachelija (attēlā). 2013. gadā tobrīd 12 gadus vecais censonis nokļuva akadēmijā Tbilisi, kuras atklāšanā piedalījās arī portugāļu superzvaigzne Krištianu Ronaldu. Kvarachelija pērn ar Neapoles "Napoli" kļuva par Itālijas čempionu, bet šo panākumu ar Gruzijas izlasi novērtējis augstāk. Neapolē viņš iemantojis iesauku Kvaradona. Gruzija pie uzvaras tikusi ar čempionāta vēsturē mazāko bumbas kontroles procentu (28), bet Ronaldu pirmo reizi karjerā lielajos turnīros grupu fāzē palicis bez gūtiem vārtiem. Gruzīns Giorgijs Mikautadze ar trim vārtiem šobrīd ir čempionāta rezultatīvākais spēlētājs, Francijā dzimušais "Metz" uzbrucējs guvis vairāk vārtu nekā Francija, Anglija, Beļģija (pa diviem).

Turnīrs turpinās arī Turcijai, kas ar 2:1 pieveica Čehiju, spēlē tika parādītas 18 kartītes (16 dzeltenās, divas sarkanās) – jauns čempionātu rekords, čehi jau no 20. minūtes spēlēja mazākumā.

Svētdien par vietu ceturtdaļfinālā spēkosies Anglija un Slovākija, Spānija un Gruzija, pirmdien Francija ar Beļģiju, kā arī Portugāle ar Slovēniju, bet otrdien – Rumānija ar Nīderlandi un Austrija ar Turciju.

Latvijas čempionātā līdere "RFS" ar diviem Jāņa Ikaunieka un Sedrika Kuadio gūtiem vārtiem pārspēja "Valmieru" (4:1), kam ir lielas problēmas ar centra aizsargiem, līdzšinējais kapteinis Daniels Balodis karjeru grasās turpināt pie "RFS". Par pieciem punktiem atpaliekošā "Rīga" ar klasisko 1:0 uzvarēja "Audu".