Eiropas futbola čempionātā atzīmēta pirmā sensācija, Slovākijai uzvarot Beļģiju, savukārt satrauktus brīžus piedzīvoja Francijas izlases atbalstītāji, jo zvaigznei Kilianam Mbapē tika salauzts deguns.

Francijas izlase D grupas spēlē ar 1:0 uzvarēja atzīstamu sniegumu demonstrējušo Austriju, kas nesēdēja aizsardzībā un veidoja labu pretspēli. Vienīgie vārti tika gūti 38. minūtē pēc Mbapē centrējuma, kad ar galvu bumbu savos vārtos neveiksmīgi novirzīja austriešu aizsargs Maksimiliāns Vēbers. Mbapē šī spēle beidzās sāpīgi, jo mača beigās viņš ar seju ietriecās pretinieka plecā un salauza degunu. Par laimi, operācija nebūs vajadzīga, taču turpinājumā Eiropas futbola zvaigznei būs jāspēlē ar sejas masku. Interesanti, ka dienu pirms spēles preses konferencē Mbapē neraksturīgi šāda līmeņa turnīram sāka runāt par politiku, aicinot Francijas iedzīvotājus, jo īpaši jauniešus, iet un piedalīties parlamenta vēlēšanās, iestājoties pret galēji labējo jeb Marinas Lepēnas vadīto Nacionālo apvienību.

Francijas izlases kapteinis Mbapē uzskata, ka ekstrēmisti klauvē pie varas durvīm un ir nepieļaujama viņu uzvara parlamenta vēlēšanās.

Pārnestā nozīmē asinis tika nolaistas arī visai Beļģijas izlasei, jo FIFA pasaules ranga trešajā vietā esošā komanda ar 0:1 zaudēja Slovākijai, kas rangā atrodas 45 pozīcijas zemāk. Slovākiem izdevās izcils pirmais puslaiks, spēles astotajā minūtē Ivanam Šrancam atklājot rezultātu. Otrajā puslaikā beļģi dominēja, Romelu Lukaku pat divas reizes raidīja bumbu pretinieku vārtos, taču ar videoatkārtojuma jeb VAR iesaisti abi goli tika atcelti – pirmajā gadījumā aizmugure, otrajā partneris bija nospēlējis ar roku. Paniku Beļģijai gan celt vēl nevajag, jo E grupā viņi joprojām ir favorīti, taču viegli ne pret Rumāniju, ne Ukrainu viņiem noteikti neklāsies.

Svarīgas ziņas arī trim Latvijas klubiem, jo notikusi eirokausu pirmās kārtas izloze.

Čempionu līgā "RFS" futbolisti kvalifikāciju sāks pret pēdējo divu gadu Ziemeļīrijas čempioni "Larne", kas pirms trim gadiem Eiropas Konferences līgā tika līdz kvalifikācijas trešajai kārtai. Pirmā spēle 9. vai 10. jūlijā notiks Rīgā. Savukārt "Audai" un "Liepājai" Konferences līgā būs jāmēro ceļš un pie sevis jāuzņem komandas no Fēru salām. Ķekavniekiem būs jāspēlē pret salas titulētāko klubu Toršhavnas "B36", bet kurzemniekiem pret Leirvīkas "Vikingur".